Обрешітки під профнастил — інструкція по кріпленню обрешітки

Останнім і завершальним етапом будівництва будинку є перекриття даху, тобто споруда обрешітки і укладання спеціальних покриттів зверху. На даному рівні розвитку будівельної індустрії основну роль в покритті вдома грає такий матеріал як профнастил. Він зручний, міцний, ефективний, володіє всіма основними властивостями для хорошої захисної функції даху.


шаг обрешетки под профнастил

Крок обрешітки під профнастил

Одним з найважливіших етапів при установці профнастилу є попередня обрешітка, яка повинна мати правильну структуру і стабільно виконувати свою головну функцію — міцно закріпити матеріал, яким буде покриватися дах. Решетування складається з дощок або брусків, встановлюваних на міцну опору, потім ефективно скріплюється скобами. При правильній установці даного каркаса обрешетка буде міцною і мало схильною до впливу цвілевих процесів.

Основними матеріалами для обрешітки служать дерево і металеві каркаси. Дерево застосовується для споруди дахів в приватних будинках. Металевий каркас, в свою чергу, використовується для промислових споруд. Структура і матеріал обрешітки варіюються залежно від передбачуваного навантаження на дах, а так само від специфічних особливостей споруди.

Варіанти кріплення обрешітки

Існують два варіанти покрівель при укладанні профнастилу :

    Перший — це односхилі даху, які в основному застосовуються для споруди господарських споруд. Другий тип — двосхилі, ними переважно покривають житлові будинки. Нахил даху при різних видах будівель змінюється від 0 до 60 градусів. Схема конструкції повинна бути добре продумана і розрахована.

Головними складовими елементами обрешітки є дерев’яні бруси, що укладаються перпендикулярними стропами з певним кроком. Закріплюються переважно цвяхами. При правильно виконаній конструкції дах буде міцна і навантаження буде розподіляти рівномірно.

Основну дошку в обрешітці мають вздовж по карнизу, її товщина повинна бути товще інших дощок. Крім цього, туди, де будуть виведені додаткові елементи даху, такі як димоходи, вентиляція та пожежний люк, потрібно прикріпити додаткові дошки. Сама ж обрешетка кріпиться вже після того, як під профнастил був постелений ізоляційний шар і виведена вентиляція. Розрахунок товщини проводиться з оглядкою на висоту профлистів і довжину кріпильних елементів, що утримують профіль зовні.

Обрешітку рекомендовано робити з кроком тридцять сантиметрів і менш, для правильного розрахунку кроку не можна забути про перетині профілю і товщині матеріалу, при зменшенні кута покрівлі відстань між дошками обрешітки повинно також зменшуватися.

таблица шага монтажа обрешетки в зависимости от угла кровли и толщины профнастила

Таблиця кроку монтажу обрешітки залежно від кута покрівлі та товщини листа профнастилу

У торцях з обох сторін потрібно встановити вітрові дошки, передбачається їх розташування вище основної обрешітки рівно на таке значення, на яке підніметься профнастил. Крім перерахованих вище факторів, на довжину кроку впливають кліматичні умови регіону, подразумевающие певні навантаження від снігу і граду, а так же обраний вами ухил даху. Окремо слід сказати про створення можливого зазору, спрямованого на боротьбу з вітром. Витримує навантаження прямо залежна від висоти профілю : чим більш висота, тим більше навантаження конструкція зможе витримати.

схема укладки материала

Схема укладання матеріалу

Якщо кут нахилу даху до п’ятнадцяти градусів, зазвичай встановлюють профнастил типу С20, при цьому використовується суцільна обрешітка, а самі профільні листи кладуться внахлест, в дві хвилі. При застосуванні профільованого листа типу С35 обрешетка буде конструюватися з кроком в тридцять сантиметрів і нахлестом в одну хвилю. Іноді можливий крок в шістдесят п’ять сантиметрів, але при цьому значно знижується величина допустимого навантаження. Крок п’ятдесят сантиметрів використовується для профнастилу типу С44 або вище.

Для профілактики та схоронності дерев’яних елементів обрешітки дошки слід обробити Спеціалізоване антисептичними складами. Цей крок збереже деревину від поширення цвілеві грибки, а також збереже від комах та шкідників. Дана дія необов’язково, але якщо ви хочете, щоб ваша дах служила довше, рекомендовано використовувати цю раду.

Основним кріпильним матеріалом для закріплення профнастилу на даху є спеціально розроблений для даної мети саморіз. Він являє собою своєрідні болти зі свердлом в кінці, а так само володіє спеціальною гумовою прокладкою біля капелюшки. Для підтримки стилю вашого даху, капелюшки на саморезах мають кольору, подібні з квітами профнастилу.

крепление профнастила к обрешетке

Кріплення профнастилу до обрешітки

Самонарізи прикріплюють профнастил до обрешітки тільки в нижній частині волни. Так ж в якості кріплень можливо використовувати покрівельні цвяхи і v — образні кріплення. У кожного із способів є свої переваги і недоліки. Слід зазначити, що цвяхи добре виконують свою функцію при кріпленні профнастилу в якості захисних щитів, а також для облицювання стін. V-подібні кріплення застосовуються для закріплення профільних листів в якості стелі.

схема монтажа обрешетки

Схема монтажу обрешітки

Профільні листи укладаються у напрямку від нижнього ряду до верхнього. Потрібно пам’ятати, що перший ряд листів повинен виступати на вісім — п’ятнадцять сантиметрів від стіни, щоб захистити її від небажаного впливу вологи.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*