Однотрубна система опалення приватного будинку — інструкція

Однотрубна система опалення приватного будинку — найбільш проста і економічна, однак, для підвищення її ефективності необхідно знати правила пристрою і монтажу. Відмінність однотрубної системи опалення від двухтрубной

Зразок однотрубної системи опалення

Однотрубна система має цілий перелік переваг, які обумовлюють її застосування в невеликих приватних будинках :

    Економічність конструкції і мінімальний витрата матеріалів ; Простота монтажу та ремонту; Можливість прокладки магістрального трубопроводу прямо над рівнем підлоги або під ним ; однотрубну систему можна однаково успішно використовувати як в одноповерховому, так і в двоповерховому будинку

За допомогою правильно обраної послідовності підключення радіаторів можна встановити оптимальний режим для всіх приміщень будинку.

Пристрій і елементи однотрубної системи опалення

Однотрубна система, як вже говорилося, являє собою замкнутий контур, що включає котел, магістральний трубопровід, радіатори, розширювальний бак, а також елементи, що забезпечують циркуляцію теплоносія. Циркуляція може бути природною або примусовою.

При природній циркуляції рух теплоносія забезпечується різною щільністю води: менш щільна гаряча вода під напором постигла, що надходить із зворотного контуру, витісняється в систему, піднімається по стояку до верхньої точки, звідки походить її рух по магістральній трубі і розбір по радіаторів та іншим елементам системи. Ухил труби при цьому повинен бути не менше 3-5 градусів. Ця умова не завжди можна виконати, особливо у великих одноповерхових будинках з протяжної системою опалення, адже перепад висоти при такому ухилі становить від 5 до 7 см на метр довжини труби.

Примусова циркуляція здійснюється циркуляційним насосом, який встановлюють у зворотній частиниконтуру прямо перед входом в котел. За допомогою насоса створюється тиск, достатній для збереження температури гріючої води у встановлених межах. Ухил магістральної труби в системі з примусовою циркуляцією може бути значно менше — зазвичай досить буває забезпечити перепад в 0,5 см на 1 метр довжини труби.

циркуляционный насос для однотрубной системы отопления

Зразок підключення розширювального бака до однотрубної системі опалення

Розширювальні баки відкритого типу простіше в пристрої, але вимагаю обов’язкової установки в верхній точці системи, крім того, теплоносій в них активно насичується киснем, що може привести до передчасного виходу з ладу сталевих труб і радіаторів через активну корозії.

Послідовність установки елементів така:

    Нагрівальний котел опалення (газовий, дизельний, твердопаливний, електричний або комбінований) ; Розгінний колектор з виходом на розширювальний бак ; Магістральний трубопровід, що обходить усі приміщення будинку по заданому маршруту. В першу чергу необхідно провести контур в приміщення, які найбільш потребують обігріві : дитячу кімнату, спальню, ванну, так як температура води на початку контуру завжди вище; Радіатори, встановлені в обраних містах ; Циркуляційний насос безпосередньо перед входом зворотної частини контуру в котел.

Способи підключення радіаторів при однотрубної системі опалення

Підключення радіаторів можна проводити за двома схемами : простий нерегульованої або за схемою, званої « ленінградкою ».

Проста схема відрізняється мінімальною кількістю елементів і сполук. Радіатор підключається до магістральної труби в двох точках, на вході і на виході. Відключення радіатора при заповненій системі, а також регулювання опалення при такій схемі підключення неможливі. Ця схема найдешевша в монтажі, але підходить тільки для невеликих приватних будинків через нерівномірного нагріву радіаторів та низьку ефективність.

схема подключения труб - ленинградка »передбачає установку на вході в радіатор і на виході з нього перекривають кранів, якими можна регулювати або повністю відключити надходження теплоносія. Також в обхід радіатора встановлюють байпас, забезпечений краном — перекривши його, можна направити струм теплоносія повністю через радіатор. Така схема полегшує регулювання опалення в кожному приміщенні.

схема отопления - ленинрадка предусматривающая байпас необхідної кількості секцій проводиться до початку монтажу системи. Одночасно з радіаторами купують необхідні заглушки і прокладки ; Крани Маєвського, призначені для видалення повітря з радіаторів, за кількістю радіаторів ;

Перекривають крани, якщо обрана схема « Ленінградка », по два на кожен радіатор і по одному на кожен байпас.

Технологія монтажу однотрубної системи опалення

Встановлюють в обраному місці котел. Якщо котел на гарантії, краще доручити це фахівцеві з сервісного центру. Монтують магістральний трубопровід

Установка колектора відразу за котлом

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*