Отмостка навколо будинку — фото інструкція

Перш ніж визначитися з бетоном для вимощення, потрібно чітко визначити функції вимощення та умови її експлуатації.

Функції вимощення

Грунтуючись на СНиП, можна виділити дві функції вимощення. Перша виконує захисну функцію, тобто захищає фундамент будівель або його елементів від грунту. Протягом року регулярно відбувається вбирання, розморожування і заморожування грунту, що може позначитися на фундаменті будівлі не кращим чином.

Друга функція вимощення — створення зручного проходу вздовж будівель. У міських умовах вимощення виконують функцію тротуарів, і в цьому випадку першорядним є рівність отмостков, яка забезпечить комфортне переміщення по ним.

Перша функція, звичайно, набагато важливіше. Адже створюючи вимощення біля будівлі, необхідно робити її максимально якісно, щоб термін її експлуатації був близький до терміну експлуатації самої будівлі.

заливаем бетон для отмостки

Армування вимощення

Також, досить важливий порядок приготування розчину. Він повинен бути наступним:

1) В змішувач додають воду і потроху додають цемент, ретельно розмішуючи, до отримання цементного молока ;

2) насипаємо щебінь, який ніби « купається » в цементному розчині ;

3) В самому кінці додається пісок.

Є також деякі хитрощі, які допоможуть виготовити вам якісну бетонну суміш. Наприклад, якщо температура повітря падає, то до додавання цементу в воду необхідно додати трохи золи і паташа. Якщо в отмостке не передбачено використання арматури або армуючої сітки, то можна додати поварену сіль.

Після того, як бетонна суміш готова, її укладаю на місце, ретельно трамбують, вирівнюють, після чого поверхня железнят. Для такого вирівнювання зручно користуватися вібраторами, однак можна цілком обійтися і ручної трамбівкою.

Відео — вимощення навколо будинку своїми руками

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*