Отмостка з тротуарної плитки — як зробити

Отмостка — це не тільки захист фундаменту від вологи і промерзання, але і декоративний елемент будівлі, що надає його образу довершеність і шарм. Крім того, вимощення часто використовують як стежку вздовж стіни будинку, тому вимощення з тротуарної плитки якнайкраще виконує призначені їй функції.


отмостка из тротуарной плитки своими руками

Ширину вимощення відзначають за допомогою нитки

Укладають на дно траншеї шар міцної гідроізоляційної плівки з нахлестом на фундамент вище рівня возводимой вимощення. Стики плівки з фундаментом обробляють герметиком для зовнішніх робіт.

на дно траншеи укладывают гидроизоляционную пленку с нахлестом на дом

поверх гидроизоляционной пленки насыпают слой песка

Технологія установки бордюру

Засинають траншею шаром щебеню з величиною фракції 20-30 мм. Шар щебеню — близько 10 см. Його призначення — створення повітряної подушки, що дозволяє поліпшити гідро-і теплоізоляційні властивості вимощення. Щебінь також трамбують, після чого прибирають тимчасові кілочки, що закріплюють бордюр.

засыпка отмостки щебнем

Щебінь засипають шаром геотекстилю

Поверх геотекстилю насипають шар піску товщиною 7-10 см. Пісок також проливають і трамбують, після чого вирівнюють рейкою так, щоб створити ухил у зовнішню сторону в 3-6 градусів. Для зручності можна закріпити на фундаменті допоміжну планку, використовуючи рівень, і уклавши на неї і на бордюр вирівнюючу рейку, розрівняти пісок.

поверх геотекстиля насыпают слой песка и трамбуют

Брущатку і плитку кладуть починаючи від краю, також встановлюють колектор для води

Простір між плитками засипають чистим просіяним піском і проливають розпорошеною струменем води. Цю операцію повторюють кілька разів, поки всі проміжки не заповнили щільно утрамбованим піском. Щоб уникнути розмивання піску під час дощу і проростання насіння рослин, можна змішати сухий пісок з сухим цементом в пропорції 1 : 8 або 1 : 6, і заключний шар засипки виконати з використанням цієї суміші. При проливкой цемент схопиться, і проміжки між плиткою не будуть схильні до руйнування.

пространство между плиткой засыпают чистым просеянным песком

Підготовка Майбутній форми

Змішують розчин : цемент М500, пісок, дрібнофракційний щебінь перемішують в сухому вигляді в пропорціях 2 : 2 : 2. На 15 кг цієї суміші додають 30 грам суперпластифікатора для бетону, барвник при бажанні і розводять водою, ретельно змішуючи до отримання досить густого розчину.

технология создания раствора для тротуарной плитки

Цемент залитий у форму

Форми з розчином ставлять на сушку в темне місце, накривши їх поліетиленовою плівкою, щоб волога не випаровувалася занадто швидко. Через дві доби плитку виймають з форм, занурюючи їх на 10-20 секунд у гарячу воду, температура — близько 70 градусів. Після цієї процедури при несильному ударі по дну форми плитка легко відходить.

тротуарная плитка сделанная своими руками

Тротуарна плитка зроблена своїми руками

Отмостка з тротуарної плитки, зробленої своїми руками, не завдасть серйозного удару по вашому гаманцю, при цьому прослужить вірою і правдою багато років. Для поліпшення теплоізолюючих властивостей вимощення можна також провести теплоізоляцію фундаменту за допомогою пеноплекса .

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*