Оздоблення цоколя своїми руками — технологія укладки

Фундаментні несучі конструкції будівлі, в основному, розташовані під землею і приховані від очей. Цоколь — це, узагальнено, частина будівлі або її фундаменту, що виступає над нульовим рівнем. Це область, яку ми бачимо, в буквальному сенсі, основа, на якій стоїть будинок. Цокольний ділянку видний у більшості будівель, навіть якщо обробка маскує його під основний колір і фактуру будівлі.


отделка цоколя своими руками

Зразок обробки цокольним сайдингом

Типи сайдингу для обробки цокольній області:

вагонка, блок — хаус ; металевий сайдинг ; вініловий сайдинг.

Вагонка — це тонка дошка для обшивки приміщень. Блок — хаус — вагонка у вигляді сегмента оцилиндровки. Матеріали застосовуються для зовнішніх або внутрішніх робіт. Незважаючи на популярність дерев’яної обробки, використання деревини має масу недоліків, серед яких:

    погана переносимість зміни температур і високої вологості ; схильність горінню ; схильність до гниття і нападу комах ; необхідність частого догляду (хоча б раз на рік).

Єдиний шар, створюваний деталями вагонки, забезпечує якісну звукову ізоляцію. Екологічна чистота, зручність обробки дошкою і доступність, сприяють популярності деревини.

Сендвіч — панелі з металу — пожароустойчиви, не привабливі для гризунів і комах, мало схильні до вигоряння на світлі. Чималу ціну і необхідність використовувати захисні спецпокриттям, щоб уникнути корозії, можна віднести до негативних властивостям сендвіч — панелей з металу. Дорого обійдеться і вантаження розвантаження матеріалу, оскільки панелі мають велику вагу. Тому радимо вам використовувати обшивку металосайдингу

Оздоблення металосайдингу

Вініловий сайдинг — використовується для облицювання цоколя не рідше за дерева. Простота монтажу, прийнятна ціна, легкість панелей сприяють застосуванню цього матеріалу в приватному будівництві. До 80 відсотків маси сайдинг — панелі — вага полівінілхлориду. А він легкий. Але, висока горючість увазі дотриманням техніки безпеки, контроль за станом поверхні при проведенні у обшивки зварювальних і подібних робіт. Цей тип сайдинга схильний до сезонних змін. Панелі мають властивість зменшуватися або збільшувати свої розміри, в залежності від температури навколишнього середовища.

виниловый сайдинг образец

Цегляна оздоблення цоколя

Оздоблення натуральним каменем

У натурального каменю найбільш висока міцність і прекрасний зовнішній вигляд. Кам’яна оздоблення цоколя презентабельна, солідна і статусних. Камінь укладають, якщо цоколь монолітний або з плит бетону. Дрібні булижники, плитняк, граніт або мармур — вид каменів вибирає господар. Установка натурального каменю складна, дорогостояща і забирає чимало часу, вимагаючи специфічних умінь. Якщо немає бажання возитися з окремими каменями, можна придбати полегшену кам’яну панель для цоколя.

натуральный камень для отделки цоколя - прикладывается на цемент дозволяє налагодити гідроізоляцію цоколя. Сіткову конструкцію бетонують, потім бетон обробляється.

Загальні правила обробки цоколя

    Вибираючи колірні поєднання для оформлення будинку, варто знати, що краще сприймається більш темна нижня частина будинку, яка має відтінок, схожий з кольором даху. Зазвичай в оформленні використовують або принцип подібною кольорової палітри, або поєднання контрастів. У разі, коли над ділянкою цоколя стіни з бруса, колод або просто поверхня досить рівна і гладка, доречна облицювання цоколя кам’яними елементами, здатними візуально надати споруді грунтовності. Приклад самостійної облицювання цоколя : робимо оформлення цоколя своїми руками покроково — камінь — « пластушка »

Визначаємося з кількістю матеріалу, забарвленням і товщиною.

    Обчислюємо площа поверхні під облицювання. При покупці плитняка — пластушка потрібно взяти на 5-10 % більше, щоб вистачило на підгонку. Колір каменю повинен гармоніювати з виглядом будинку. Темна дах — натуральний піщаник з червоним відтінком, світла — жовтуватий колір. Найдешевший — сірий камінь. Відтінки червоного, зеленого або синього будуть дорожче. Тонкий камінь — сантиметр-півтора — доступніше всіх за ціною.

Тепер, порядок дій при роботі з натуральним каменем. Дано : рівний цоколь, для обробки якого підійде піщаник товщиною 15 мм, який можна викласти на цементний розчин.

    Потрібно підготувати поверхню, куди планується укласти камінь: видаляємо напливи цементу в швах, і грунтуємо стіну бетоноконтактом, наносячи його валиком або пензлем. Підбір шматків плитняка з рівною стороною, яка буде кріпитися на цемент. Нанесення цементу на стіну. Замість цементу можна взяти клей для плитки. Щільно приклеюємо камінь до основи і сусідньому каменю. Подстукивать, щоб з-під плитняка вийшло повітря. Підбираємо наступний шматок, сколюючи зайве при необхідності. Приклеюємо, намагаючись потрапити в рівень з попереднім. Облицювання каменем нагадує збір мозаїки. На підході до горизонтальних або вертикальних лініях, відпилюємо не входять в горизонт камені. Заповнюємо дрібними частинами діри між великими каменями, заповнюємо і зачищаємо шви до того, як розчин засохне. Готову висохлу поверхню покриваємо лаком, захищаємо козирком над цоколем, щоб дощ не руйнував матеріал.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*