Піч барбекю з цегли робимо самстіно

Піч барбекю на дачі — незамінний споруда, яка дозволить швидко і комфортно приготувати безліч смачних страв для дружніх посиденьок. Таку піч барбекю можна скласти з цегли своїми руками. Така піч універсальна, безпечна і служить справжньою окрасою ділянки.


печь барбекю из кирпича своими руками

Креслення печі

Подальша технологія кладки розрахована саме на таку піч, але ви при бажанні можете внести корективи в креслення і дещо змінити її розміри. При цьому необхідно відштовхуватися від стандартних розмірів цегли 25х12х6 см.

Для наведеної на малюнку грубки знадобляться:

    Цегла — приблизно 350 штук; Цемент і пісок для приготування розчину ; Бетон М200 для заливки фундаменту — приблизно 0,7 куба ; Арматура для фундаменту : пруток рифлений D12- приблизно 25 метрів; Куточок 45 мм — два відрізки по 1030 мм ; Лист заліза для виконання піддону для вугілля товщиною від 4 мм ; Решітка для гриля ; Стільниця з МДФ ; Влагостойкая фанера для виконання полки ; Керамограніт або статева плитка для обробки фундаменту ; Клей для плитки або керамограніта ;

Профнастил або дахове залізо для труби.

Заливка фундаменту

фундамент под печь

Укладання перших рядів печі

Шостий, сьомий і восьмий ряд знову кладуть ложковою перев’язкою, а дев’ятий ряд виконують аналогічно п’ятому тичкова перевиязкой, утворюючи опори для решітки і стільниці.

6,7,8 ряды кладут ложковой перевязкой

Укладання 10-15 рядів

Далі починається кладка зводу печі, яка поступово звужується. Виконують це звуження за рахунок чергування ложкових і точкових рядів і зміщення кладки до центру. 16-й ряд кладуть тичкова перев’язкою з фронтальної сторони, а 17-й — з обох бічних, 18-й — знову з фронтальним, але зі зміщенням ряду. При цьому утворюється три виступи, які можна використовувати як полички.

укладка печи с 16 по 18 ряд

З 19 по 21 ряд кладуть ріжкової кладкою

Починаючи з 22- го ряду, виконується кладка труби. Звуження труби в 23- му ряду утворює ще одну полицю, після чого кладка триває до потрібної висоти без звуження. При цьому слід пам’ятати, що висота труби прямо впливає на силу тяги, і чим вона вища, тим краще буде видалення диму.

образец кладки трубы для печи

Кладка димових вікон

Оздоблювальні роботи

На цьому етапі на піч необхідно встановити піддон для вугіль і решітку, стільницю і полки. Піддон виконують мул листового заліза у вигляді прямокутного аркуша з загнутим вгору переднім краєм. Висота бортика — не менше 5 см. Решітку можна придбати готову, хромовану, або використовувати підходящу за розмірами решітку з духової шафи. Полиці і стільниці роблять з вологостійкої МДФ, закріплюють їх в кладці за допомогою меблевих шкантів відповідно до креслення.

На трубу зверху встановлюють дах з профільованого покрівельного заліза, при цьому довжина скатів повинна бути такою, щоб виключити потрапляння косого дощу в димові вікна. Фундамент для додання йому водовідштовхувальних властивостей зверху можна обробити керамогранитом або плиткою, уклавши їх на плитковий клей.

печь для барбекю готова

Піч для барбекю готова

Така піч барбекю з цегли, виконана своїми руками, може стати основою альтанки для відпочинку на свіжому повітрі. Функціональність печі можна розширити і перетворити її в коптильню, якщо зварити з заліза коптильну камеру, виконану за розмірами решітки для гриля.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*