Підключення лічильника електроенергії

У даній статті ми розглянемо питання підключення лічильника найчастіше застосовуваного для квартир — однофазного на напругу 220 вольт. Також додатково буде розглянуто і варіант — типова схема підключення трифазного лічильника електроенергії на 380 вольт

Вимоги при підключенні лічильника електороенергію до місця установки і підключається мережі

Лічильники підключається до мережі переменнного струму і встановлюється в місцях, що мають додатковий захист від впливу навколишнього середовища (приміщення, стійки, електорщіти і електоршкафи) з робочими умовами застосування:
— Робочий діапозон температур від -30 до +60 градусів Цельсія;
— Відносною вологістю 30-98%;
— Тиск від 537 до 800 мм ртутного стовпа;
— Частота струму 50 + / — 2,5 Гц;
— Форма кривої напруги з коефіцієнтом несинусоїдальності — не більше 12%.
Крім того, повинен дотримуватися такі вимоги «Правила обліку електричної енергії» , «Правила функціонування роздрібних ринків електричної енергії в перехідний період реформування електроенергетики» , «Правила надання комунальних послуг громадянам «,» Правила улаштування електроустановок «. (Самое важливе по технічній частині зі всього цього, що лічильник повинен бути не нижче класу точності 1) див. на малюнку далі, інакше вам просто надалі його не приймуть в експлуатацію, ну і природно повинен бути з чинним терміном повірки (див. абзац «Повірка лічильника електроенергії»)

Вимоги до місця і мережі при підключенні лічильника електороенергію

Якщо говорити про однофазному лічильнику, то в цьому випадку щодо потужностей і напруг вироблених безпосередньо на підстанції електроенергії використовується тільки третя частина, якщо звичайно так можна виразиться. Вся справа в тому, що промислові електричні генератори имееют три обмотки і в підсумку три фази. Однофазний лічильник електроенергії і вся наступна схема фактично підключається тільки до однієї з трьох фаз. Який? Так, будь! Тут головне завдання у проектантів та тих хто в наслідку проводить монтаж здолати так, щоб споживачі по споживаної потужності рівномірно розподілялися на кожну фазу. Тобто якщо у сусіда одна фаза, то вам іншу а третьому сусіду третю.
Підключення однофазного лічильника електроенергії осущетсвляется за схемою наведеною нижче. Схема як правило наведена на зворотній стороні кришки нового лічильника (показана на малюнку вище). Схема підключення для однофазного лічильника електроенергії вже незмінна як мініум років 40. Тому можете сміливо її використовувати якщо у вас є лічильник, але немає до нього електросхеми підключення.
Далі наведена стандартна (діюча) схема підключення лічильника на 220 вольт, взята з кришки лічильника

Наведено контакти відповідно з реальним їх розташуванням на лічильнику (якщо дивитися з лицьового боку) та входи і виходи на них: Ф — фаза, 0 — нуль, Г — струм з генератора електропроізводітеля, тобто вхід на лічильник, Н — навантаження, то є вихід у вашу квартиру. 13 і 14 додатковий вихід для КВП (тобто не на всіх лічильниках, використовується для зняття контрольних даних, вимірювань)
Підключення лічильника електроенергії (380 вольт трифазного)

Такі лічильники використовуються на промислових підприємствах, для спеціалізованого електроустаткування (наприклад верстатів). Фактично це три однофазних лічильника в одному корпусі і схема підключення в три рази складніше, вірніше навіть не складніше, а більш трудомістка, оскільки треба підключити однофазний лічильник тричі.

Важливим моментом після підключення трифазного лічильника електроенергії, буде рівномірний розподіл електричного струму між трьома фазами після нього.

Повірка лічильника електроенергії.

Повірка лічильника проводиться при випуску з виробництва (службою ВТК підприємства), також після ремонту і на протязі експлуатації. Періодична перевірка під час експлуатації лічильника проводиться в обсязі методики перевірки ІНЕС. 411152.052 Д1, затвердженої ФГУП ВНИИМС, один раз в 16 років (міжповірочний інтервал сучасних засобів обліку електроенергії). Тобто через 16 років з моменту випуску лічильника електроенергії, контролюючі органи (контролер ЖЕК) можуть його забракувати і вам доведеться купити новий лічильник або призвести перевірку у сертифікованій організації, надати відповідні документи про те, що лічильник справний і встановити його знову на 16 років.

Комментарии закрыты.