Підключення теплої підлоги до терморегулятора (термостату)

Важливу роль у будівництві та проектуванні теплої підлоги грає терморегулятор — керуючий блок, який обробляє інформацію, що надходить від температурних датчиків. Залежно від обраного режиму роботи він включає або відключає режим нагріву.


подключение теплого пола к терморегулятору

Температурні датчики для терморегулятора

Температурні датчики можуть знімати інформацію як безпосередньо з нагрівального елементу, так і заміряти температуру повітря в приміщенні. Як правило повітряні термодатчики кріпляться безпосередньо в корпусі терморегулятора і не потребують окремого монтажу. Існують терморегулятори, які приймають інформацію одночасно від двох типів температурних датчиків.

Вимірювати температуру безпосередньо нагрівального елемента теплої підлоги або самої підлоги найкраще в приміщеннях, що мають додаткові джерела тепла, такі як кухні та ванні кімнати.

Підключення електричного теплого статі до терморегулятора

Нагрівальні електричні елементи систем нагріваються підлог виконуються з ІК — плівки або з нагрівального кабелю. Монтаж таких систем досить проста — вони укладаються або в товщу стяжки, або на стяжку безпосередньо під фінішне підлогове покриття.

Терморегулятор до таких полам підключається таким чином:

Визначте в приміщенні місце розташування терморегулятора. Врахуйте, що в безпосередній близькості з ним повинна знаходитися проводка електричної мережі з напругою 220 вольт. Між терморегулятором і електропроводкою необхідно передбачити місце для розміщення автоматичного вимикача. При проектуванні електричного статі також передбачте місце для розміщення температурного датчика. Як правило він розташовується поблизу терморегулятора в місці, яке не примушено предметами меблів.

схема подключение теплого пола

Схема підключення терморегулятора — фото

Потім проведіть тестування терморегулятора :

Встановіть мінімальне значення температури на регуляторі, Подайте на нього харчування, Увімкніть тумблер нагріву, Плавно поміняйте значення температурного режиму, при включенні нагрівальних елементів повинен бути чуто легке клацання. Візуально перевірте нагрів підлоги.

Підключення теплого водяного статі до терморегулятора

У водяних системах опалення терморегулятор управляє спеціальним сервоприводом, який регулює потік теплоносія в системі. Так і призначені для електричних підлог вони можуть бути програмованими і механічними. Температурні датчики в таких системах, як правило вимірюють нагрівання повітря, так як рідкий теплоносій віддає тепло атмосфері з деяким запізненням.

механический терморегулятор для теплого пола

Механічний терморегулятор для теплої підлоги

Таким чином виглядає найпростіший механічний терморегулятор для системи водяного теплої підлоги.

При створенні теплого водяного статі температурний датчик встановлюється зазвичай на висоті близько метра, можна розмістити його в безпосередній близькості з терморегулятором. Зверніть увагу, щоб поруч з датчиком не знаходилося додаткових джерел тепла. Після установки датчика заведіть дроти від нього до терморегулятора. Існують датчики з передачею інформації по радіоканалу — в цьому випадку необхідно домогтися сталого проходження сигналу. Після запуску системи розмістіть поруч температурним датчиком звичайний термометр і виставте на терморегулятор певну температуру нагрівання. На протязі декількох годин система повинна підтримувати температуру в стабільному стані. Пам’ятайте, що монтаж електричних ланцюгів в будинку необхідно проводити при вимкненому захисному автоматичному вимикачі.

Для того, щоб більш детально ознайомитися з процедурою підключення теплої підлоги до терморегулятора — перегляньте видеоурок, представлений на нашому сайті.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*