Піролізний котел як зробити

Проблема опалення виробничих приміщень за відсутності газу, вугілля та дешевої електроенергії вирішується, як правило, за допомогою дров. Для їх спалювання застосовують різні пристрої: печі теплоакамулірующіе (цегляні), котли водяні та повітряні, буржуйки та піролізні «булери».

Саме останній дивний девайс і був придбаний в переддень минулої зими для опалення нашій майстерні (площею 36 м2 з висотою стелі 6м і підвісною стелею на висоті 3 м, стіни цегляні без утеплювача).

Піролізний котел як зробити

Прямо скажемо, робота «Буллер» нам не сподобалася. Почнемо з того, що він виявився дуже чутливим до тяги в димоході, тим більше що будівля промислове і дуже високе, і вивести трубу вище даху не представлялося можливим. Зрозуміло що димова труба на фронтальній стіні будівлі — це не добре для будь пічки. Будь подих вітру з цього боку будівлі перетворює приміщення в коптильню. Вихід був знайдений установкою димососа ежекторного типу.

За 400 мм від кінця димоходу d120 мм, всередині встановлено коліно 900 з труби d40 мм розтрубом назовні, до якого за допомогою негорючої гофрованої труби приєднаний дуттьовий вентилятор. Вентилятор нагнітає зовнішнє повітря через коліно в димохід, де і утворюється зона розрідження, необхідна для нормальної роботи котлоагрегату. З достоїнств такого димомососа — простота і надійність роботи, оскільки димові гази не йдуть через турбіну вентилятора і не закоксовивается її, не потрібне відведення тепла від вала і підшипника електродвигуна, а також неминучий конденсат не замерзає в равлику вентилятора. Мало того, вентилятор можна взяти готовий з пластиковою крильчаткою, краще високонапірний. З недоліків можна відзначити конденсацію вологи після ежектора. Через це, необхідно димову трубу виконати з нахилом назовні для природного видалення конденсату. Тоді такий димосос можна встановлювати тільки на кінці димоходу.

Піролізний котел як зробити

Після установки димомососа, робота «Буллер» суттєво покращилася і нам вдалося отримати (взимку) температуру в приміщенні майстерні до +14 С. Однак, для роботи з електронікою цього замало. Крім того, конструкція «Буллер» не дозволяє ефективно спалювати вологі дрова. Докучали сильні пориви вітру, які димосос не зміг компенсувати в силу високо розташованих забірних отворів для вторинного повітря в «Буллер». Взагалі ця дивна конструкція, поєднана з двома першими трубами, приречена диметь на початку розпалювання, при відсутності початкової тяги, тобто якщо приміщення опалюється не постійно, і різниця температури повітря всередині і зовні приміщення не сильно відрізняється, то запах гару в приміщенні при запалюванні забезпечений. У режимі піролізу, «Буллер» не забезпечував достатньої теплового потоку для підтримки прийнятної температури в приміщенні, а без піролізу дрова прогорають за годину і немає можливості сильно форсувати тепловиділення для швидкого прогрівання приміщення, внаслідок малого та не ефективного підведення первинного повітря.

Піролізний котел як зробити

У зв’язку з перерахованими вище недоліками «Буллер», і виходячи з особистого досвіду, було прийнято рішення виготовити піролізний котел з розвиненими поверхнями теплообміну з примусовою циркуляцією повітря в приміщенні, здатний працювати на вологий дровах і з форсажною режимом. Для спрощення і здешевлення конструкції корпусу котла для корпусу вирішили використовувати дістався по бартеру дводверний вогнетривкий сейф з габаритами 500х600х1500мм. Сейф випатрали і засипку видалили. Випотрошені дверки приварили на місце, в активі залишилися дві чудові вставки з сейфа:

Для збільшення площі теплообміну вварили 18 труб d 100мм:

Піролізний котел як зробити

Вирізали ревізію, і вварили горловину топки:

Піролізний котел як зробити

Внутрішні лівий і правий нижні кути топки заклали вогнетривким цеглою, для більш ефективного розподілу повітря через колосникові грати. Котел обладнали кожухами з оцинковки, і забезпечили вентилятором від старої радянської витяжки (внизу зліва). Нижня частина котла забезпечена піддувалом і колосникових гратами класичної конструкції. У дверку піддувала вварено регулятор первинного повітря у вигляді труби d60мм з поворотною заслінкою. Над дверкой топки розміщена прямокутна розподільна коробка для подачі вторинного повітря в режимі піролізу. Від розподільної коробки вниз опускається труба, в нижній частині якої знаходиться друга поворотна заслінка для регулювання вторинного повітря в режимі піролізу (на фото з лівої сторони котла).

Піролізний котел як зробити

З розподільної коробки горизонтально всередину котла заведені три труби з нержавіючої сталі, заглушені з торця. У нижній частині цих труб по всій їх протяжності, в три ряди насверліл отвори діаметром 3 мм з кроком 25 мм для рівномірного розподілу вторинного повітря у верхній зоні горіння.

Піролізний котел як зробити

Експлуатація котла в цьому сезоні показала його високі теплотехнічні якості. Температура в приміщенні майстерні взимку склала +24 … +25 С, при зовнішній температурі -10 … -15 С, час роботи в режимі піролізу з повним завантаженням топки близько 6:00, в кінці циклу температура в приміщенні становила +18 С. Завантаження топки — 2 оберемки обрізків з пилорами різного ступеня вологості. Топка котла відбувається в 2 етапи.

На першому етапі після розпалу відкривається дверцята піддувала, і котел працює як звичайна грубка. Це необхідно для первинного прогріву приміщення і напрацювання вугілля для наступної стадії піролізу.

Після прогріву приміщення, дверцята на піддувалом закривається, і котел переходить в режим піролізу тобто дрова тліють і виділяють горючий газ, який перемішуючись з вторинним повітрям з труб в вірніше частини топки згоряє в міжтрубному простанство, нагріваючи повітря проходить всередині труб. Заслінкою на дверцятах піддувала встановлюють оптимальну швидкість тління (теплопродуктивність котла), а заслінкою вторинного повітря домагаються найбільш повного згоряння деревного газу в міжтрубному просторі. Надалі, котел працює в режимі піролізу. Єдине зауваження по даній конструкції — димохід необхідно робити більшого діаметра — едак 200 і більше мм.

Комментарии закрыты.