Ремонт крана у ванній, на кухні

Ремонт змішувача, або як зазвичай говоритися крана, досить часта проблема. З низьким рівнем роботи компаній ЖКГ, вам, швидше за все, неодноразово доводилося, викликати сантехніка для ремонту крана або водопроводу.

У багатьох випадках, особливо в глибинці країни, до вас за викликом (в кращому разі через кілька днів) прийде ні то алкаш, ні то брудний і смердючий діяч ЖКГ, якого ви так довго чекали і від якого захочете так швидко позбутися.

Ремонт крана у ванній, на кухні

Насправді ремонт крана (змішувача), це дуже просте і нікчемна справа. Кожен поважаючий себе чоловік, здатний виконати таку роботу самостійно.

На прикладі розглянемо найпростіший варіант крана (змішувача), це змішувач за типом «ялинка». Звичайний змішувач, з двома вентилями, изливом (гусаком) і можливо з перемикачем і шлангом для душу.

Зазвичай такі змішувачі (крани), складаються з трьох основних вузлів:

— Вентилі

— Виливши (гусак)

— Підводні трубки

Дані вузли варто розділяти для того, що тільки вони ламаються і відповідно тільки їх вам доведеться ремонтувати.

Ремонт крана у ванній, на кухні

Основні слабкі місця в змішувачах: місця кріплення шланга для душу до змішувача, вентилі, перемикач для душу, кріплення гусака до тіла змішувача.

Для початку, що б не поламалося, при ремонті змішувача (крана), обов’язково перекрийте вентиль подачі води до змішувача. Робиться це дуже просто. Досить відшукати вентиль, який зазвичай знаходиться десь поруч (може знаходитися в місці підведення труб до квартири або разветвлению цих труб) і за годинниковою стрілкою добре закрити цей вентиль (якщо це гаряча і холодна вода, то необхідно закрити обидва).

Отже, розглянемо основні поломки змішувача (крана).

Ремонт крана у ванній, на кухні

Як же своїми руками провести ремонт такої поломки змішувача? Дуже просто. Для початку необхідно з’ясувати причину течі. Для цього, з використанням відповідного ключа, відвертаємо і знімаємо накидну гайку в місці кріплення ізліва до тіла змішувача.

Зазвичай, дане з’єднання складається з гумової прокладки і разжимного кільця. Перевіряємо гумову прокладку і розтискне кільце. Дані деталі повинні бути рівними, з нормальною геометрією, без тріщин і сильних вм’ятин. Якщо прокладка вичерпала свій ресурс, її варто замінити на нову (можна купити, а можна вирізати з камери). Розтискне кільце, також можна купити, або виконати з мідного дроту.

Після того, як заміна комплектуючих матеріалів проведена, закручуємо все в зворотному порядку. При закручуванні накидної гайки, радимо ущільнити різьблення спеціальним шпагатом для сантехніки.

— Наявність течі в місці кріплення шланга для душа до тіла змішувача (крана).

Ремонт даної проблеми аналогічний вищепереліченої ситуації. Це заміна прокладок, сальників герметизація з’єднання гайки з різьбою.

Основна причина, такої ситуації, це знову ж проблеми з прокладками і сальниками в вентилях. Ремонт своїми руками, таких вад, також дуже простий і невигадливий. З використанням викрутки подденьте синій або червоний ковпачок на вентилі (в залежності від того, звідки текти) і відкрутіть захований там гвинт. Після цього з використанням ключа, викрутіть із змішувача вентильну голівку (кран-букс).

Ремонт крана у ванній, на кухні

Після того як, вентиль знятий і весь вміст (кран-букс) у вас в руках, можна переходити до обстеження причини течі. Основною причиною течі, є недоліки в цілісності прокладок і сальників. Перевірте на цілісність всі комплектуючі кран — букса і проведіть їх заміну. Якщо сильно вникати в процес немає бажання, то придбайте в магазині такий же кран — букс і замініть його цілком. Коштує він не дорого, а мороки на багато менше.

Після того, як заміна деталей проведена, повертаємо все в зворотне положення і закручуємо. З’єднання між кран-букси (вентильною голівкою) та різьбою змішувача, краще загерметизувати, як зазначено в першому способі.

— Текти з душового шланга.

В даному випадку, самий простий і надійний спосіб — це заміна всього шланга.

— Текти з перемикача душа.

ремонт смесітеляЗачастую ремонт таких механізмів трохи складніше і різноманітніше, ніж просто вентилів, тому якщо у вмісті ви не розібралися, то краще викликати сантехніка.

— Поломка змішувача одноважеля.

Якщо у вашій квартирі встановлений більш сучасний змішувач одноважеля, то ремонт такого пристосування своїми руками, без спеціальної підготовки врятли вдасться. Легше і простіше, придбати в магазині цілком ідентичний змішувальний блок і замінити його в Одноважільний крані.

Пропонуємо вам подивитися відео на тему:

«Ремонт змішувача своїми руками»

Комментарии закрыты.