Робимо піч з котлом водяного опалення — інструкція

Як правильно помістити котел в піч?

Найбільш ефективний варіант водяного котла виходить при використанні в якості матеріалу труби або листового металу товщиною від 3,5 до 5 мм. У такому варіанті можна розташувати котел безпосередньо в топці печі і тим самим забезпечити максимальну ефективність. На малюнку вище представлений варіант конструкції самого нагрівального водяного котла та його схематичного розташування в топці. При використанні труб краще віддати перевагу безшовним, якщо ж таких немає під рукою, то наявний шов слід додатково заварити.

Подачу гарячої води від котла в систему опалення слід розташовувати виключно в самій верхній точці котла. Розташування вводу обратки не регламентується, однак найлогічніше її розташувати внизу для поліпшення циркуляції води.

делаем печь с котлом водяного отопления

Установка котла для цегляної печі

При розташуванні будь-якого котла в печі слід забезпечити наявність зазору між зовнішніми стінками котла і цегляною кладкою печі. Це необхідно для компенсації теплового розширення металу котла.

При зварюванні труб слід обов’язково зрізати фаску по контуру зрізу труб. Це дозволяє заповнити зварним швом всю товщину труби і надійно скріпити деталі без побоювання, що вони розійдуться в процесі експлуатації.

Встановлюючи котел всередині печі, слід дотримуватися горизонтального рівня. Проте можна і дещо відступити від цього правила для того, щоб забезпечити максимальну висоту точці виведення подачі з котла.

Установка печі з вбудованим котлом

Найбільш оптимальним варіантом для лазні стане піч, в яку завідомо, ще на етапі зведення, вмонтований спеціально підготовлений водяний котел. В такому випадку піч набуває свої специфічні особливості в плані конструкції, що значною мірою підвищує ефективність всієї системи та її компактність.

установка котла для кирпичной печи

Установка такої печі має найвищий ККД тепловіддачі

Кладка цегли для печі з водяним котлом виконується наступним чином :

Закладається фундамент з бетону з армуванням. Для кладки використовується глиняно — піщаний розчин. Найкраще замочити глину і пісок на ніч. Грудки глини і піску розтираються. На наступний день обидва компоненти змішуються в співвідношенні : 1 порція глини на дві порції піску. Поверх фундаменту укладається шар гідроізоляції у вигляді руберойду. Розподіляється шар розчину рівномірно і за рівнем поверх гідроізоляції, після чого можна приступати до укладання першого шару цегли. Першим формується контур піддувала і встановлюється для нього дверцята. Далі поверх викладених декількох шарів цегляної кладки розміщується решітка розділяє топку і піддавали, в якому буде накопичуватися зола. При формуванні топки враховується розмір водяного котла з обов’язковими зазорами між його зовнішніми стінками і цегляною кладкою по периметру топки. По контуру першого ряду цегли в топці формується бортик для установки куточка.

Саме на куточки закріплятиметься котел. У бічних стінках топки обов’язково залишаються прорізи для виводу труб обратки і подачі. Виводять стінки димоходу з обов’язковим формуванням каналів для розсіювання зайвого тепла і скидання золи і гару. На довершення викладається димохід. По завершенні всіх робіт можна підключати систему опалення до котла і перевіряти її в дії.

схема укладки кирпичей для печи с водяным котлом

Схема укладання цегли для печі з водяним котлом

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*