Що таке суперпластифікатори?

Найбільш ефективним видом ПАР є суперпластифікатори. Впливаючи на процеси формування структури, особливо на початковій (коагуляційному) стадії, суперпластифікатори змінюють реологічні властивості цементної системи, сприяють скороченню її водопотребности, що надалі відбивається на параметрах кристалізаційної структури.

Що таке суперпластифікатори?

Суперпластифікатори класифікують по одному з двох ознак: за складом матеріалів і за основним ефекту в механізмі дії (електростатіческогого або стеричного). Розрізняють суперпластифікатори на основі сульфованих нафталінформальдегідних поліконденсати, на основі сульфованих меламінформальдегідні поліконденсати, на основі очищених від цукрів лігносульфонатів, на основі полікарбоксилату і поліакрилатів.

У механізмі дії останніх переважає стеричних ефект (з великим відштовхуванням частинок) і ці суперпластифікатори вважаються більш ефективними, що передбачає їх меншу витрату. Полікарбоксилату і поліакрилату найбільш дорогі, що призводить до ідеї суміщення їх з іншими пластифікаторами.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*