Штори на вікна фото

Інтер’єр і штори з однаковим принтом

Штори — це не просто ганчірки на вікнах, це елемент декору і мистецтва. Вони дозволяють створювати атмосферу затишку, гармонії світла, кольору і форми в кімнаті. Тому варто уважно підійти до питання вибору цього предмету інтер’єру. Наприклад, варто знати як правильно вибрати кольори, фактуру і конструкцію штор.

Штори на вікна фото

Вибір тканини (колір, малюнок, фактура)

Штори на вікна фото

При виборі тканин для штор є кілька загальних правил. Дуже важливо пов’язати структуру, колір і малюнок тканини з призначенням і розміром кімнати, її орієнтацією, освітленістю, обробкою, формою й масштабом меблів, характером і кольором всіх інших тканин: оббивних, килимових та інших.

Штори на вікна фото

Одноколірні тканини без малюнка легше гармонують з оточенням. Їх краса — в кольорі, фактурі і виробленні. При виборі тканин з малюнком, окрім кольору, потрібно враховувати характер, тематику і розмір малюнка, щоб він добре гармоніював зі стилем кімнати, плюсом є поєднання в інтер’єрі однієї кімнати орнаменту (малюнка) різної величини, від великого до маленького.

Штори на вікна фото

Поєднання кольорів зазвичай будується по одному з двох принципів: гармонічному або контрастному. У першому випадку вибирається найбільш значимий колір тканини, а всі інші повинні гармоніювати з нею за кольором і малюнком.

Штори на вікна фото

У другому тканини можуть контрастувати з основною, доповнюючи колірну граму яскравими акцентами. Також, при виборі кольору не зайвим буде звернутися до колірному колу — близько стоять тони можна сміливо поєднувати.

Штори на вікна фото

Загальні поради

— Якщо кімната бліда, значить, штори можна робити пояскравіше, а якщо кімната яскрава, то штори відповідно роблять по блідіше або однотонними.

— Маленьку кімнату можна візуально збільшити світлими шторами.

— При густому малюнку тканина не треба драпірувати. Драпіровка «з’їсть» малюнок. Якщо тюль вішається без штор, то його можна сміливо і густо драпірувати.

— Кімнату з низькою стелею збільшить вертикальна смужка на шторах. Портьєри з горизонтальними смугами будуть доречні у вузькій високій кімнаті: вона стане нижче і затишніше.

Штори на вікна фото

Варто пам’ятати, що насичений колір і виразний малюнок доречний у загальній великій кімнаті, наприклад вітальні. У спальнях прийнятні м’які пастельні тони, спокійна гамма кольорів, що несе затишок, теплоту і гармонію.

Штори на вікна фото

Фактура

Специфічний ефект створює поєднання тканин з різними фактурами — завдяки грі світлотіні в переплетеннях матеріалу колір фактурних тканин стає глибше, багатше і складніше. Фактурним тканинам властиві м’якість тону, матовість, бархатистість. Вони гарні бувають у поєднанні з полірованим деревом меблів, металом, шкірою. Тканини з більш рельєфною фактурою або строго стилізованим візерунком (смужка, клітка) доречні при пофарбованої меблів.

Який тип штор вибрати?

Штори на вікна фото

Прозора штора-тюль на оригінальному підвісі

На даний момент існує багато різних типів штор, тому, головне не заплутатися у всьому цьому різноманітті штор і вибрати саме той стиль, який би гармоніював з іншою обстановкою кімнати. Необхідно щоб обраний вид штор, підкреслював архітектурний стиль кімнати, а також відтіняв важливі елементи її інтер’єру, наприклад шпалери та меблі. Знайшовши потрібну тему для оформлення вікна, можна додати неповторний характер стилю кімнати.

Штори на вікна фото

Кожна штора повинна бути ширше вікна мінімум в два, максимум в три рази. Вішаючи карниз на різній висоті, можна візуально змінити пропорції вікна. Так, щоб вікно здавалося вище, слід зміцнити карниз високо над вікном. Для того, щоб розширити вікно, потрібно взяти карниз достовірніше, щоб він був значніше ширше вікна.

Штори на вікна фото

Якщо у вашій квартирі високі стелі і великі віконні прорізи, то вам слід використовувати довгі штори зі складками, що перевищують в 2,5-3 рази довжину карниза.

Головна турбота при оформленні спальні — це дотримання інтимності і напівтемряви. Якщо штори підбито чорної підкладкою, то кімната завжди занурена в темряву при опущеною завісою. Для різноманітності повністю блокують світло штори можна поєднувати з окремим просвітчастим шаром тканини поверху. Дизайнери сходяться на тому, що штор в спальні має бути багато і вони мають бути підняті на максимально можливу висоту.

Штори на вікна фото

На кухнях завжди волого і жарко, що протипоказано шторам. Тут не потрібні фіранки, спадаючі до підлоги, але вони можуть бути витонченими і відповідними обстановці в поєднанні з жалюзі. Прості римські штори — це хороше рішення для кухні, де хочеться зберегти затишок і залишитися практичним.

Штори на вікна фото

Будучи одночасно м’якими, простими, елегантними й економічними, ці штори схожі на плоске панно, коли опущені; піднімаючись ж, вони збираються в красиві горизонтальні складки, нагадуючи гармошку. Римські штори тримаються на рейці, зафіксованої над вікном.

Штори на вікна фото

У коридорах штори не є необхідністю, але всі дизайнери одностайні в тому, що немає причини, з якої ви не можете насолоджуватися красиво спадаючими драпіровками просто тому, що це радує око. Штори вносять затишок. Їх можна використовувати для обрамлення дверей або замість них, для поділу довгого простору коридору або для виділення його частини.

Штори на вікна фото

Класичні штори доречні у вітальнях. Класика — це саме те, що не піддається впливам моди, може гармонійно поєднуватися з іншими стилями, створюючи зовсім нові відчуття інтер’єру. Класична модель включає в себе ламбрекен, портьєри, тюль.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*