Штукатурка стін з газобетону

Штукатурка- один з найпоширеніших матеріалів для внутрішньої і зовнішньої обробки стін з газосилікатних блоків. Штукатурка газобетону має ряд істотних відмінностей від штукатурки монолітних бетонних і звичайних цегляних поверхонь,

і цей факт необхідно враховувати при проведенні подібного роду робіт, інакше не уникнути неприємностей і труднощів, пов’язаних з неправильною експлуатацією матеріалів.

 

Штукатурка стін з газобетону

До складу газобетону входить алюмінієва пудра, завдяки якій матеріал набуває відкриту пористу структуру (алюмінієва пудра грає роль газообразователя в газобетоні). Це і обумовлює більш високуюпаропроніцаемость газобетону, в порівнянні з цеглою і пінобетоном. Тому до обробки стін з газобетону штукатуркою необхідно підходить з урахуванням даного фактора.

Якщо товщина стін з газосилікатних блоків проходить теплотехнічний розрахунок кліматичної зони в місці спорудження будинку, то допускається двостороннє штукатурення стін без зовнішнього утеплення (теплотехнічний розрахунок повинен бути проведений заздалегідь, на етапі зведення стін).

Важливо врахувати, що до зовнішнього оштукатурення стін з газобетону можна переходити тільки після закінчення внутрішньої обробки будинку. Оскільки газобетон є паропроникним матеріалом, то сотні літрів води, що використовуються при внутрішній обробці, будуть випаровуватися як через вентиляцію, так і через стіни безпосередньо. Водяні пари будуть конденсуватися в товщі стін на межі зовнішнього шару штукатурки і газобетону.

Поступово, зі зміною сезону, вся накопичена волога буде замерзати, приводячи до відшаровування штукатурки.

 

Отже, оздоблювальні роботи починаються з внутрішньої штукатурки.

 

Звичайний цементно-піщаний розчин погано підходить для штукатурення стін з газобетону. По-перше, вкрай низька адгезія такої штукатурки до стін з газосилікатних блоків. По-друге, газобетон дуже швидко вбере воду з цементно-піщаного розчину, і надалі, при висушуванні, штукатурка покриється павутинкою дрібних тріщин. Ну і по-третє, паропроникність газобетонних стін знижується під шаром цементно-піщаної штукатурки, що погіршує внутрішній мікроклімат житла.

Тому для внутрішньої обробки краще використовувати спеціальні штукатурні суміші, розроблені для пористих бетонів.

 

При зовнішньої обробки необхідно дотримуватися правила: паропроникність всякої багатошарової дихаючої стіни повинна збільшуватися від шару до шару зсередини назовні (або, хоча б, залишатися сумірною). Тому категорично протипоказано використання цементно-піщаного розчину в якості штукатурки.

При зовнішній обробці будинку варто дотримуватися наступної рекомендованої послідовності дій:

 

    — Зробити грунтовку фасаду спеціальними складами для пористих бетонів;- Закріпити на фасаді за допомогою саморезоварміровочную сітку, виготовлену із спеціального скловолокна, стійкого до впливу лугу;- Нанести спеціальну поризованного штукатурну суміш, що володіє високим коефіцієнтом паропроникності;- Забарвити фасад будь-якими паропроникними фарбами (або завдати декоративні тонкошарові фасадні покриття). Рекомендується також нанесення поверх фінішного покриття тонкого шару гіброфобізатора, однак потрібно врахувати, що його можна наносити не раніше 1-1,5 років після закінчення всіх зовнішніх і внутрішніх оздоблювальних робіт.

 

При оштукатурюванні газобетонних стін не можна економити на матеріалі- як відомо «скупий платить двічі». Тому вибирайте якісні, а головне підходящі матеріали для оздоблення.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*