Стиковка (з’єднання) ламінату з плиткою — покрокова інструкція

Сьогодні активно практикується застосування різних підлогових покриттів при ремонті не тільки між різними кімнатами, а й в межах одного приміщення. Таке комбінування дає ряд переваг:

    дозволяє використовувати цікаві дизайнерські прийоми і урізноманітнити колірну гаму кімнати ; розділяє приміщення на кілька зон, в залежності від призначення ; збільшує термін служби підлогового покриття і полегшує прибирання робочої зони; візуально збільшує площу приміщення; дозволяє скоротити витрати на покриття ;

Найчастіше, комбінування різних типів покриття зустрічається в приміщеннях робочого призначення, де висока вірогідність забруднення певних ділянок : кухня, передпокій, коридор. Керамічна плитка менш схильна до зносу і довговічніша, однак ціна на неї набагато вище, ніж на м’яке ламіноване покриття. За допомогою стику, можна виділити тільки найбільш забруднюючими частини і оформити гармонійний перехід до житловій зоні.

стыковка ламината с плиткой

Стикування ламінату з плиткою

Вибір способу стикування залежить від рівня дотику плитки з ламінатом.

Найбільш просто зробити перехід між покриттями, які перебувають на різних рівнях. Для стику разноуровневого покриття застосовується поріг або поріжок.

порожек для стыка разноуровневого покрытия

Поріжечок для стику разноуровневого покриття

Необхідно звернути увагу на висоту порога. Він повинен бути не надто високим, щоб не довелося про нього спотикатися, а само піднесення не псувало естетику кімнати. Пороги випускаються в різних колірних рішеннях. Можна вибрати непомітний колір, який буде гармоніювати з квітами обох покриттів. Найбільш поширені пластикові пороги.

Дерев’яні вважаються більш елітними, однак підходять тільки для прямих стиків. У тому випадку, якщо стик не прямий форми, то використовується профіль іншого типу: криволінійний поріг, який має властивість згинатися. У тому випадку, коли при зонування приміщення використовуються спеціальні подіуми, то стик плиткового покриття та ламінату здійснюється природним чином.

Способи стикування ламінату з плиткою

Стикування покриттів на одному рівні набагато складніше і вимагає ретельного підходу. Існує кілька способів організації переходу від керамічної плитки до ламінованого покриття :

стикованіє, шляхом щільної підгонки матеріалів ; з’єднання за допомогою порожків ; стик з молдингом ; з’єднання без порогів ; стик на пробковому компенсаторі ;

Стик, без застосування додаткових матеріалів вимагає ідеально точної підгонки матеріалів по довжині, ширині і висоті один до одного. Це дуже важка і копітка робота. Занадто щільно підганяти матеріали не можна. Кахель і ламінат — різні за своїми властивостями матеріали, що мають властивість розширюватися при різних температурних умовах. Зрештою, така щільна підгонка викличе здуття або на місці шва, або трохи далі місця стику. Щоб цього не сталося, між матеріалу залишають невеликий зазор, який заповнюється фугою, яка при висиханні вимагає постійного коректування і замазки. Грані шва зачищаються до того ступеня, коли перестають відчуватися тактильно. Даний спосіб хоч і дешевий, але далеко не найефективніший і вже точно не економний з точки зору майбутніх витрат і перспективи поширення цвілі в стиках шва.

вариант стыковки ламината и плитки

Варіант стикування ламінату та плитки

Ще один спосіб стиковки підлогових покриттів, це з’єднання їх за допомогою будівельної піни, герметика або силікону. Використання цих матеріалів дозволяє отримати акуратний непомітний шов.

Можна вибрати силікон, відповідний за кольором до покриттів. Основним недоліком даного способу є те, що в разі необхідності ремонту, демонтувати стик частково не вийде — доведеться розбирати все по ходу шва. До того ж, робота з піною і герметиком вимагають деяких будівельних навичок і акуратності використання. Необхідно точно розрахувати потрібну кількість піни і постаратися не видавити зайвого. До достоїнств ж необхідно віднести високу надійність такого методу стику і особливу естетичність з’єднання ламінату та кераміки.

З’єднання стику за допомогою коркового компенсатора є відносно новим способом з’єднання. Цей матеріал дозволяє зробити довговічний і надійний стик. Він забезпечує щільне заповнення зазору між матеріалами і виключає деформацію, завдяки своїй здатності стискатися. Корковий компенсатор на сьогоднішній день є кращою альтернативою порожкам. Їм можна заповнити просвіт будь-якої ширини. Необхідного відтінку домагаються застосуванням спеціальної тонування, а спеціального подальшого догляду цей матеріал не вимагає. Єдиним недоліком коркового стику є необхідність точної підгонки одного підлогового покриття до іншого по висоті і ширині, а тому його застосування неможливе навіть при незначних відхиленнях в підгонці.

Оптимальний спосіб з’єднання елементів

Найоптимальнішим на сьогоднішній день способом стикування підлогових покриттів є використання порожків. З переваг використання саме цього способу можна виділити наступні:

широкий вибір матеріалу порожків. У продажу є поріжки з алюмінію, сталі, дерева, пластика та інших матеріалів. наявність гнучких порожків, які забезпечують з’єднання на хвилеподібних стиках ; камуфляжні властивості. Поріжки допоможуть приховати всі огріхи роботи : нерівності, опуклості, відколи. простота і швидкість установки ; широкий вибір колірних рішень ;

фото оформление стыковки между плиткой и ламинатом

Фото оформлення стикування між плиткою і ламінатом

Шов по прямій лінії легко з’єднується прямими кріпленнями. У разі хвилеподібного стику, вам будуть потрібні поріжки особливого типу. Як правило, для цих цілей краще всього підходять алюмінієві або пластикові поріжки з гумовим підставою. Такі поріжки легко гнуться і дозволяють закрити стик будь-якої складної форми. Порожкі встановлюються в деформаційне отвір між плиткою і ламінатом на дюбеля або саморізи. Необхідно подбати заздалегідь про спосіб кріплення порожків. В деяких моделях кріпильні отвори передбачені заздалегідь. В інших мається таємне кріплення у вигляді клямки по виступаючої голівці самореза.

Хвилеподібний стик зробити набагато важче, ніж пряме з’єднання. Створення такого шва вимагає точності. Рекомендується до початку роботи виготовити картонний шаблон у формі стику.

Укладати ламінат слід настилом на кахельну плитку, щоб залишався запас.

Далі шаблон прикладається до ламінату поверх плитки. Вимальовується контур шаблону.

Надлишки ламінату обрізаються по контуру і олівцем відзначаємо лінію зрізу на плитці.

Плитка обрізається по контуру за допомогою болгарки з алмазним кругом.

При укладанні ламінату можна використовувати силікон, який забезпечить герметичність укладки. Слід уважно дотримуватися дозування, для запобігання здуття. Далі проводиться укладання порожків.

пошаговая инструкция по соединению ламината и плитки

Покрокова інструкція по з’єднанню ламінату та плитки

Після укладання необхідно провести по стику шва зачистку. Виниклі випадково порожнини варто заповнити силіконом, який запобігатиме потраплянню пилу в шов.

Слідуючи цим простим рекомендаціям, ви зможете забезпечити надійність і приємний естетичний вигляд вашого статевого настилу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*