Телевізійна антена своїми руками

Хліба і видовищ — так сказав римський поет-сатирик Ювенал і в чому те, був абсолютно правий. Сучасне суспільство і зокрема сучасна людина, ну вже ніяк не може обійтися без пафосних картинок, шокуючих відеосюжетів, захоплюючих фільмів, комедійних сценок. Одна з таких «стихій», здатних забезпечити нам доступ в світ видовищ — це телебачення. Але і тут мало мати телевізор, треба щоб у нього була ще й антена. Адже без хорошої антени, радіохвилі також важко зловити, як рибу на гачок без приманки.


Для чого потрібна антена, говорити не те що прозаїчно, тим більше що ми про це практично вже згадали, а більш нешанобливо до нашого читача. Так що, пропускаючи опис мети призначення антени, приступимо до опису її створення. Саме про те, як зробити антену своїми руками ми і хотіли розповісти в даній статті.

Далі буде наведено один з найпростіших і що важливо, доступних способів дозволяють зробити кімнатну антену для вашого телевізора. Робиться вона практично з нічого, вірніше — 2 пивних банки, саморізи, плечики для одягу, провід та штекер.

А ось у якій послідовності і що з цим треба зробити, щоб отримати таку бажану телевізійну антену ми далі і розповімо.

Якщо говорити про критерії до матеріалів використовуваних для виготовлення антени, то перш за все купите хороший телевізійний кабель. Хороший телевізійний кабель увазі опір 75 ом на метр, міцну центральну жилу і щільне суцільне подвійне екранування. Скільки купити кабелю залежить від місця розміщення антени, але знайте, чим довший кабель, тим більше «корисного» сигналу буде гаситься в ньому. (Правило чітко працює для МВ хвиль)

І так, робимо оброблення під штекер і встановлюємо його на провід.

Штекера зараз такі, що навіть не вимагають пайки, тому все буде залежати від точності ваших різів і розмірів (діаметра) кабелю. На фото не дуже вдалий варіант установки штекера на кабель йде до антени, постарайтеся зробити получше.

Далі почнемо працювати з другим кінцем телевізійного кабелю. Тут необхідно 2 провідники кабелю вивести один із самого краю, а другий приблизно через 10-15 см. Перший провідник вважається серцевина, другий екранування. Тут також буде потрібна акуратність, щоб не прорізати зайві шари ізоляції і провідники. У підсумку, від якості кожної і в комплексі сумарно всіх робіт, буде залежати ефективність антени і чіткість прийому телевізійних каналів — пам’ятайте про це. На фото нижче видно, як відведені перший і другий провідник від кабелю. Верхня ізоляція знята на відстань 10-15 см від краю кабелю.

Тепер про пивних банках. Ми не знаємо, яке пиво вам по кишені і по душі, але банки потрібні більше. Повторимося, не багато, а великі. 0,75 добре, а 1 літр ще краще, що щодо великих 5 л діжок з пива сказати складно, і це вже мабуть вийде за «рамки» кімнатної антени. Після вживання пива, баночки промийте у воді і просушіть, щоб від них не йшов аромат хмільного напою.

Тепер беремо кабель, який ми підготували раніше, маленькими саморізами прикручуємо один провідник до торця першої банки, інший до торця другій. Для поліпшення контакту між корпусом банки і саморізом скористайтеся припоєм. Залийте всі можливі зазори, щоб поліпшити контакт.

Тепер наша антена майже готова, не вистачає каркаса для того щоб базувати банки між собою і було за що закріпити антену до чого небудь. У нашому випадку каркасом виступили плечики для одягу, всі критерії ЗА. Низька ціна, доступність, належна жорсткість і розміри, так, ще й гачок щоб усі відразу повісити на вибране місце

І так, банки розташовуємо на одній прямій, так щоб вони були симетричні щодо центру. Трохи програє з відстанню між ними, так як від цього буде залежати якість прийому сигналу. Закріпити банки можна скотчем або ізоляційною стрічкою. Приблизну відстань для банок на антені складає близько 75 мм.

У підсумку отримуємо не хитру, але функціональну річ — кімнатну телевізійну антену. Звичайно, така антена здатна працювати тільки в зоні впевненого прийому телевізійного сигналу. Це не антена для прийому сигналу за 20 км від міста, це всього лише те, що незначно зробить прийом більш впевненим, але не ідеальним.

Професіонали мабуть вже сміються над цією статтею і антеною, адже за фактом для телевізійної антени потрібно строгий і точний розрахунок її елементів, в залежності від прийнятий довжини хвилі. Але цей розрахунок не завжди доступний пересічному обивателю, що і спонукає його на подібні авантюристична дійства для виготовлення антени, як зокрема для антени наведеної тут з пивних банок.

Далі ми розглянемо вже більш серйозний варіант. Перш за все його великий плюс у тому, що тут буде розказано про те як зробити антену за всіма правилами з урахуванням фізичних особливостей распространеія радіохвиль.

Антена — полуволновий лінійний вібратор

Являє собою найпростішу телевізійну антену.

Рис. 1. Антена — полуволновой лінійний вібратор

Вхідний опір лінійного вібратора (антени) одно 73 Ом. Смуга пропускання лінійного вібратора залежить від зовнішнього діаметра його трубок і зростає із збільшенням останнього.

Вибирати D більше 30 мм не слід, так як при його подальшому збільшенні якість зображення помітно не поліпшується, а вага і габарити антени збільшуються.

У табл. 1 наведені розміри елементів лінійного вібратора. Зазор А між торцями трубок дорівнює 50-70 мм.

Антена підключається до телевізора з несиметричним 75-омним входом за допомогою коаксіального кабелю (РК-75-4-15, РК-75-9-12 і т. д.) — Кабель з’єднують з антеною через спеціальне сімметрірующее пристрій.

Необхідні розміри елементів узгоджуючих пристроїв вибирають згідно табл.

Антену виготовляють з сталевих, алюмінієвих або латунних трубок і металевих смужок. Для кріплення трубок антени до металевої або дерев’яної щоглі застосовують порцелянові ізолятори, текстоліт.

Антену — напівхвильовий вібратор застосовують в умовах ближнього прийому (20-30 км).

Один комментарий

  1. Велике спасибі за статтю, все вийшло, звичайно не супутникова якість, але основні канали дивитися можо.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*