Укладання мозаїчної плитки

Мозаїка — матеріал виключно ефектний за своїм зовнішнім виглядом, навіть в тому випадку, якщо вона виконана всього в одному-двох кольорах. Ну а вже мозаїчні панно взагалі вище всякого захоплення. Проте раніше дозволити собі таку розкіш могли лише дуже небагато. І зовсім не через дорожнечу матеріалу, а через високі розцінок на роботи з укладання : професіоналів, які вміли працювати з високою точністю, було дуже небагато. Зараз впоратися з цим завданням можна самостійно завдяки появі мозаїчної плитки на сітці.


укладка мозаичной плитки на сетке

Укладання мозаїчної плитки крок 1

Тепер ми будемо виконувати наступні кроки :

Замішуємо плитковий клей. Багато відразу не потрібно — він швидко « кам’яніє ». Розраховуйте максимум на 1-1,5 години роботи. Рецептура по співвідношенню води і сухої суміші буде вказана на упаковці, власне, як і час застигання. За допомогою зубчастого шпателя наносимо на поверхню наш клей. Повинні вийти борозенки, їх напрямок значення не має. Рекомендується за раз наносити клей на таку площу, яку зможете обклеїти плиткою на сітці за півгодини, не більше. Беремо нашу плитку (при роботі на криволінійної поверхні попередньо видаляємо стрічку) і придавлюємо її шпателем з гумовим підставою до необхідного місця. Стежимо, щоб плитковий клей сильно не виступав на поверхню. Перевіряємо горизонталі і вертикалі рівнем або лінійкою.

Для дотримання рівності зазорів можна використовувати хрестики. Хвилин через 30, після того, як клей схопиться, вологою ганчірочкою видаляємо зайве з поверхні плитки. Зробити це пізніше буде важко. Через добу-дві, можна переходити до затірки швів. Для цього готуємо затиральну суміш і наносимо її на плитку, щоб всі шви виявилися заповненими. Беремо гумовий шпатель і по діагоналі « вганяємо » нашу затірку в шви. Залишки затірки відразу або хвилин через 30 видаляємо вологою ганчірочкою.

укладка мозаичной плитки шаг 2

Резюмуємо

Укладання плитки на сітці — досить проста робота навіть для непрофесіонала. Технологія практично нічим не відрізняється від роботи зі звичайною керамікою, зате переваги — робота по нерівних поверхнях, можливість нарізки на невеликі шматочки без використання болгарки — цілком очевидні. Справитися з невеликою площею, наприклад, в 10 квадратних метрів, може одна людина всього за один робочий день.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*