Установка батарей опалення — фото інструкція

Установка і заміна батарей опалення — робота нескладна, але вимагає уважності і акуратності. Її цілком можна виконати своїми руками.

Для виконання цього завдання потрібно:

    Розрахувати кількість секцій радіатора для всіх приміщень, накреслити план їх розміщення; Придбати всі необхідні матеріали : радіатори, труби, фітинги ; Якщо ви міняєте батареї, підключені до системи опалення, потрібно оформити заявку в ЖРЕД на відключення стояка ; Підготувати необхідний інструмент : рівень, розвідний і газовий ключі, дриль або перфоратор, свердло по бетону, рулетку, а в разі заміни радіаторів і труб ще й болгарку — вона знадобитися для того, щоб обрізати старі труби. Якщо підвідні труби будуть з армованого пластику, вам також знадобиться паяльник для труб.

Технологія установки батарей складається з декількох етапів.

Демонтаж старих батарей

Якщо мова йде про заміну батарей, то цієї операції не уникнути. Після відключення працівниками ЖРЕД стояка і зливу залишків води з нього можна приступати до демонтажу. Болгаркою з колом по металу обрізаються старі труби на відстані в 10 см від стелі та підлоги. На обрізках труб нарізається зовнішня різьба. Для переходу на пластикові труби використовуються фітинги, при цьому потрібно враховувати діаметри труб.

Старі батареї знімаються з кронштейнів, прибираються і самі кронштейни, стіна, якщо є необхідність, вирівнюється.

Розмітка

Щоб тепловіддача була максимальною, необхідно правильно розмістити нові радіатори. Зазвичай батареї встановлюють під вікном, щоб створити теплову завісу. Відстань до підвіконня має бути не менше 15 см, щоб створити конвективні потоки. Для цієї ж мети витримують і відстань від підлоги в 15-20 см, і від стіни близько 5 см. Виміряйте радіатор. За допомогою рулетки знайдіть центр підвіконня і, використовуючи схил, прокреслите вертикальну лінію — це буде центр радіатора. За рівнем прокреслите горизонтальну лінію на відстані 15-20 см від підвіконня. По цій лінії буде розташовуватися верх радіатора. Зробіть розмітку для кронштейнів.

Вибір типу підключення

Вам потрібно вибрати тип підключення :

    Бокове одностороннє, коли підвід теплоносія приєднується до верхнього патрубка, а відведення — до нижнього на тій же стороні. Це найбільш поширене під’єднання, воно забезпечує хорошу тепловіддачу, але підходить тільки для радіаторів, що складаються не більше ніж з 12 секцій. Діагональне. Якщо секцій більше, то краще використовувати саме цей тип підключення. При ньому підвід гарячої води здійснюється через верхній патрубок, а відведення — через нижній, але з іншого боку батареї. Нижнє підключення. Введення і відвід підключаються до нижніх патрубкам з різних сторін. Такий тип підключення вибирають для прихованої прокладки труб.

варианты подключения батарей отопления

Збірка радіаторів опалення

Також вам знадобляться крани « американки », по два на кожен радіатор. Перекривши їх, ви зможете зняти радіатор для ремонту або заміни, не відключаючи весь стояк. Всі ці елементи зручніше встановити на радіатор до установки. При накручуванні використовуйте стрічку ФУМ.

Установка

У стіні по розмітці свердлять отвори, вворачивают на потрібну глибину кронштейни. Радіатори вішають на кронштейни, використовуючи рівень. Заміряють всі відстані, в разі необхідності коригують.

Підключають нові батареї до труб. Щоб вода продовжувала циркулювати при знятті радіатора, встановлюють перемичку між введенням і відведенням теплоносія. В неї необхідно також врізати кран — в нормальному стані він буде перекритий, щоб вода йшла через радіатор.

установка радиатора

Установка батарей опалення своїми руками

Після заповнення всіх батарей попросіть слюсарів відкрити пряму трубу. Тиск в системі відновлено, випробування успішно пройдені, і нові радіатори наповнили ваш будинок теплом. Також читайте, як закрити труби у ванній кімнаті і схему опалення двоповерхового будинку

Варіанти підключення батарей опалення

Збірка радіаторів

Якщо ви придбали радіатори в зборі, то вам необхідно встановити на них тільки заглушки і кран Маєвського — він потрібний для стравлювання повітря з системи. Якщо ж радіатори збірні, то спочатку потрібно їх зібрати, використовуючи при цьому прокладки — вони зазвичай йдуть в комплекті. На кожен радіатор знадобиться по 4 заглушки : 2 прохідні для підключення до труб з переходом на різьбу відповідного діаметру, одна глуха і одна прохідна для підключення крана Маєвського. Праві або ліві заглушки вибрати — залежить від типу підключення.

сборка радиаторов отопления

Установка радіатора

Пробні випробування

На цьому етапі знадобиться допомога слюсарів з ЖРЕД. Перекрийте крани « американки », відкрийте з’єднувальний кран. Попросіть слюсарів відкрити зворотну трубу. Якщо течі в місцях з’єднання з трубами немає, відкрийте крани на радіатори і перекрийте обвідний кран. Теплоносій піде в радіатор. Стравити повітря через кран Маєвського.

установка батарей отопления своими руками,

а також про схему опалення Ленінградку.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*