Ухил покрівлі з профлиста

Щоб дах надійно захищала будинок і прослужила якомога довше, при її зведенні необхідно врахувати під яким кутом по відношенню до самого будинку вона буде побудована. Великий вплив при цьому надає клімат, троянда вітрів, велика кількість опадів в тій населеній зоні, де зводиться будинок. Але також важливе значення має і матеріал, який служитиме покрівлею.

Як розрахувати кут нахилу покрівлі, якщо в якості покрівельного матеріалу обрані профілюючі листи (профлист або профнастил) ?

уклон кровли из профлиста

Ухил покрівлі з профлиста

Перш за все, необхідно відзначити, що покрівля даху профнастилом ідеально підходить в тому випадку, якщо довжина її ската менше 12 метрів. Важливо при укладанні профнастилу на покрівлю дотримуватися всіх вимог СНиП, в яких до застосування рекомендується стіновий, універсальний профлист, а також профільований лист для перекриттів і з висотою хвилі вище 20 мм. При виборі профлиста потрібно дотримувати відповідність його полімерного покриття особливостям клімату.

Рекомендації ухилу по СНиП

Вже взято за правило вимірювати кут нахилу покрівлі в градусах або відсотках :

Один градус дорівнює 1,7 відсотка, а 45 градусів — 100 відсоткам.

таблица уклона кровли

Таблиця ухилу покрівлі

Чим вище кут нахилу покрівлі, тим менше на неї чинитиме тиск сніг взимку, і швидше буде відводитися вода влітку. Проте істотно зростає вплив троянди вітрів (інакше кажучи — парусність даху). Якщо ухил даху буде незначним, то вплив вітру зменшиться, але відповідно зросте навантаження на покрівлю від опадів, а значить, доведеться задуматися над забезпеченням надійної герметизації і водостійкості покрівельного матеріалу.

угол наклона кровли влияет на нагрузку

Кут нахилу покрівлі впливає на навантаження

Залежно від кліматичних умов, в яких будується будинок, враховується кут нахилу. Там, де випадає велика кількість опадів, найкраще зробити дах під кутом 45 градусів, щоб краплі дощу або сніг не затримувалися на даху. Якщо на місцевості переважають сухі і теплі дні, то кут нахилу слід зробити мінімальним (у випадку з профнастилом 8- 10 градусів). Такий же ухил покрівлі буде доречний в тих краях, де можливе виникнення штормового вітру.

Для кожного матеріалу існують свої рекомендації ухилу покрівлі.

Для такого матеріалу, як профлист, СНиП рекомендують градус ухилу в 20 градусів (36,4 відсотка). Це ідеальний ухил для профлиста. Але даху на будинках робляться різні і не завжди кут їх нахилу дорівнює 20 градусам. Тому існує мінімальна дозволена величина кута нахилу даху для кожного матеріалу, вибраного для покрівлі, в тому числі і профілюючих аркушів.

Мінімальним градусом кута ухилу покрівлі з профнастилу для промислових чи господарських будівель є 8 градусів (14,1 градуса), для житлових будинків — 10 градусів (17,6 відсотка). Якщо покрівля буде укладатися в кілька шарів (наприклад, в два), то ці цифри збільшаться, тобто кут ухилу покрівлі необхідно збільшити, щоб не допустити скупчення вологи на стиках профнастилу.

Чим менше буде кут ухилу, тим ширше доведеться робити нахлест листів, через що зменшиться ефективна площа матеріалу. Так, наприклад, при нахилі в 35 гр. нахлест повинен бути рівний 15 см, від 15 до 30 гр.- 20 см, менше 15 градусів внахлест йдуть дві хвилі профілюючого аркуша, і його стики (і поздовжні, і поперечні) піддаються герметичній обробці.

процесс крепления профлиста

Процес кріплення профлиста

Розрахунки по обчисленню кута нахилу

Щоб провести розрахунки по обчисленню кута, під яким буде нахилена покрівля, часто застосовується уклономера — спеціально призначений для цього прилад. Але є можливість зробити обчислення самостійно, озброївшись знаннями з тригонометрії.

Тут придасться формула прямокутного трикутника. Катети представлятимуть проміжок між коником і перекриттям і проміжок між карнизним скатом і центром перекриття. Гіпотенуза — це скіс даху, виміряний по прямій. Дізнавшись ці відстані і застосувавши до них тригонометричну функцію, є можливість з легкістю розрахувати саме маленьке значення кута нахилу покрівлі.

схема составления угла наклона

Схема складання кута нахилу

За допомогою ділення висоти коника на довжину скоса отримуємо синус кута ската даху. Використовуючи обчислення на калькуляторі, визначається його величина в градусах (відсотках). Якщо зручніше використовувати функції косинуса чи тангенса, то застосовуються відповідність? ширини перекриття і довжини скосу покрівлі або висоти коника і? ширини перекриття.

Зверніть увагу

Для будь-якого матеріалу, що використовується в якості покрівлі важливо, щоб на ньому не затримувалися залишки вологи від опадів. Тому потрібно грамотно встановити систему водостоку. Ще на етапі планування потрібного схилу даху треба передбачити, щоб водостік був направлений до воронок, приймаючим воду (коли система збору води внутрішня) або в сторону спеціальних желобочков (коли система збору води зовнішня). Це має особливе значення в тому випадку, коли розмір кута нахилу покрівлі має найменшу допустиму величину. Якщо кут схилу даху менше 10 гр., Покрівельний матеріал повинен бути мембранним — він охоронить матеріал, використовуваний в якості покрівлі від впливу вогкості, а значить матеріал не буде зіпсований. создание вентиляции на крыше

Створення вентиляції на даху

Чим менше величина нахилу покрівлі, тим ширше необхідно зробити зазор, що забезпечує провітрювання. Фахівці рекомендують робити його не менш 50 мм. Укладаючи профлист на дах з найменшим кутом нахилу, важливо дотримувати правильний розмір нахлеста і кроку кріплення. Якщо слідувати всім правилам укладання матеріалу, то дах з профнастилу прослужить довго і забезпечить надійний захист будовою. Якщо немає впевненості в своїх силах, краще всього довірити цю справу професіоналам.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*