Вибір дверей

Вибір дверей є важливим питанням пов’язаний з ремонтом квартири. По перше при виборі дверей, зокрема його кольору і фурнітури, ви повинні відштовхуватися від кольорової гами стін. Все має бути гармонійно і красиво. Не варто також забувати при виборі дверей та про якість самих дверей, а також матеріалу з якого вона виготовлена. Зараз на сторінці нашого сайту ми спробуємо описати основні моменти, на які потрібно звернути увагу при виборі дверей.

Вибір дверей

Довговічність. Практично всі фахівці дотримуються єдиної думки, що самі довговічні двері, — це фільончасті двері з масиву цінних порід деревини. Однак не всі «цінні» є твердими. Докладніше про це в розділі «Класифікація». Оскільки тут даються рекомендації з вибору дверей для широкого кола споживачів, розглянемо двері, що випускаються масово і в доступних цінах. Не є довговічними двері фільончасті, виготовлені з м’яких порід, наприклад, сосни. Вона м’яка, лак не зможе захистити такі двері, вона може прослужити багато десятиліть тільки під укривістой фарбою / покриття необхідно повторювати з певною періодичністю /. Ми розуміємо довговічний продукт як продукт, який може тривалий час експлуатуватися без ремонту або оновлення.

Довговічність для дверей:

— Cтойкость поверхні не тільки дверного полотна, але і всього комплексу: дверної коробки, лиштв, декоративного скла, ущільнювачів /. Твердість поверхні і якість лаку / іншого оздоблювального матеріалу / повинно забезпечувати незмінність зовнішнього вигляду на термін понад 10 років з урахуванням того, що виріб в період життя зазнає незначних ударів, чищенні, експонування, сонячним променям, потрапляння на них різних побутових речовин.

— Якість приклеювання декоративної поверхні. Це штучні декоративні матеріали або більш дорогі — натуральний шпон. Залежить від обраної технології, від того, як виготовлювач її дотримується і якості клеїв. Нормально, якщо цей термін не нижче 50 років. Виміряти при покупці це не можливо.

Вибір дверей

— Викривлення. Якісні двері не схильні до викривлення / понад норму / навіть при самих варварських умовах експлуатації. Коли, наприклад, в літню спеку в міській багатоповерхівці температура «шкалою» за +40, а вологість опускається до 20%.

Важливі характеристики: якість звукоізоляції дверей / індекс ізоляції повітряного шуму /, якість теплоізоляції / опір теплопередачі / і повітропроникність. Вони залежать від — з чого виготовлено дверне полотно. Самі гарні показники у — по спадної — спеціальні шумозахисні двері, звичайні, щитові полотна з суцільним заповненням спеціальним екструдованим ДСП, щитові полотна із заповненням сотами. Біля дверей із заповненням сотами показник звукоізоляції істотно залежить від розміру застосовуваних сот. Стільники з розміром осередку 13х13мм. забезпечують звукоізоляцію рівну полотнам із суцільним заповненням. Найгірший показник у фільончастих дверей з сосни. Вона, будучи добре висушеної, ще й резонує в деяких ділянках спектра звукових частот.

— Який ущільнювач в коробці / і чи є він взагалі /. Ущільнювач оцінювати просто. Він тим краще, чим м’якше. По периметру дверне полотно стикається майже з 5 метрами ущільнювача. Якщо він жорсткий, то суцільного прилягання не буде.

— Чи є можливість установки звукозахисних щітки в нижній торець дверного полотна, або якщо двері необхідно встановити з порогом, — то чи є в асортименті продавця поріг з ущільнювачем.

— Скло. Засклена двері, в порівнянні з глухою, має звукоізоляцію істотно гірше. Чим більше скло, — тим гірше. Прийнятна звукоізоляція / порядка 20 Db / — якщо застосовано товсте скло / 6 — 7мм / невеликих розмірів, що займає не більше 20% поверхні дверей. Ще кращі показники, якщо замість скла застосований склопакет.

Безпека. Зверніть увагу на розмір скла і його товщину. Якщо скло не загартоване / безосколкове /, то розліт осколків буде істотно залежати від способу кріплення скла в двері. Скло, встановлене в заводських умовах на спеціальні мастики, у цьому випадку забезпечить більшу безпеку.

Вага двері. Має значення для дитячих установ і вдома. Підхоплена сквозняком важкі двері, раптово закрившись, може завдати травми. А істотну гарантію від виділення шкідливих речовин, що застосовуються при виготовленні дверей / клеї і лаки /, дає наявність у виробника Екологічного та фітосанітарних сертифікатів.

Вибір дверей

Витрати в період експлуатації. Нормально, якщо єдиним витратним матеріалом в найближчі 15 років буде чистячий засіб і поліроль для меблів.

Перед пошуками дверей постарайтеся визначитися в:

— Визначити бюджет;

— Основний напрямок дизайну;

— Необхідні розміри;

— Варіанти відкривання дверей;

— Технічні вимоги / звукоізоляція, вологостійкість, вогнестійкість /;

— Оцінити необхідність додаткових елементів / дверок антресолі, схожих по дизайну з дверима /;

— Зробити чорнові заміри дверних прорізів і товщину стін.

Існує поширена помилка — маючи намір придбати двері, під дверима увазі дверне полотно, проте двері в зборі це:

1. Власне дверне полотно, але дизайн його без дверної рами оцінити не можна.

2. Дверна коробка, до якої кріпиться полотно.

3. Наличник з лицьового боку, який закриває стик коробки зі стіною.

4. Доборний елемент (якщо коробка не виготовлялася по індивідуальних розмірах), для закриття товщини стіни, не закритою коробкою.

5. Наличник закриває стик добору зі стіною.

6. Удавана планка, що закриває стик на двостулкових полотнах.

7. Поріг, якщо двері вхідні, або є високі вимоги по звукоізоляції або протипожежні.

8. Скло, якщо воно не встановлене в заводських умовах.

9. Запірний пристрій в залежності від передбачуваних функцій або замок, або клямка.

10. Петлі.

11. Торцеві ригелі, якщо двері двостулкова.

12. Упор, що прикріплюється до підлоги або стіни, щоб двері при відкриванні не пошкоджувала стіни або власне кріплення при відкриванні більше ніж на 180%.

13. Фрамуги засклені, якщо потрібно передати більше світла в неосвітлених приміщення (найчастіше коридор), глухі фрамуги, якщо двері монтується в отвір, де раніше були встановлені дуже високі двері або якщо цього вимагає дизайнерське рішення.

Поверхня комплекту дверної коробки, добра, наличників нерідко більше, ніж поверхня власне дверного полотна. Саме обробка поверхні виробу і впливає найбільш суттєво на вартість. Вартість якісних комплектуючих для дверної коробки може суттєво перевищувати вартість дверного полотна.Особенно це стосується щитових полотен. Поверхня їх рівна і відповідно легше виготовляється і обробляється. А поверхня елементів дверної коробки — фігурна, вартість обробки якої в рази вище, ніж плоскою.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*