Вибір шпалер для обробки стін

Якщо порівняти паперові шпалери з плівковими і рулонними матеріалами, то потрібно відзначити переваги знову таки шпалер. Це пов’язано з тим, що плівкові і рулонні матеріали не поглинають вологу і не пропускають повітря, що в свою чергу веде до виникнення в приміщенні несприятливих і шкідливих для життя умов.

З цього випливають вимоги, викладені у санітарних нормах, де сказано, що для обробки житлових кімнат необхідно використовувати паперові шпалери, а для приміщень, де мешканці не перебувають тривалий час (туалет, ванна кімната, кухня),- плівкові матеріали.

 

Вибір шпалер для обробки стін

 

До речі, стіни, оброблені плівковими матеріалами, миють і протирають вологою ганчіркою, що особливо актуально на кухні і в санвузлі, так як рівень їх забруднення вище. Це пояснює популярність миючих шпалер, що представляють собою плівку на паперовій основі, при обробці туалету, кухні, передпокою і вбудованої шафи. Для дизайну обклеювання стін шпалерами у ванній кімнаті, де рівень вологості вище, рекомендується використовувати винилискожу, пеноплен, безосновние плівки. Такі ж матеріали можна використовувати і для передньої.

 

Існують деякі рекомендації, на які варто звернути увагу при дизайні обклеювання стін шпалерами. Їх дотримання допоможе створити сприятливу атмосферу в приміщенні. Так, для невеликих кімнат не варто використовувати шпалери з великим малюнком, що призведе до візуального зменшення і без того маленької площі. У даному випадку перевагу потрібно віддати шпалерам з дрібним або розпливчастим малюнком.

Шпалери, на яких зображений вертикально направлений малюнок, візуально збільшують висоту приміщення.

Посилити ефект можна поклеїти їх під саму стелю. Використання бордюрів, навпаки, візуально зробить кімнату нижче.

 

Для того, щоб звернути увагу на меблі або відвернути від неї увагу потрібно використовувати неяскраві, однотонні шпалери або яскраві і виразні, відповідно.

 

Ще один момент, на який потрібно звернути увагу- це вплив колірної гами на функціональне зонування. Тут теж є певні правила: помаранчевий колір підходить для житлових кімнат.

Для спальні актуальні холодні кольори,

 

Вибір шпалер для обробки стін

 

Темні кольори зменшують, світлі роблять більш просторим приміщення.

 

Оранжевий колір також рекомендується використовувати при обклеюванні кімнати з північними вікнами, це зробить її більш сонячною. Для південних кімнат краще використовувати сині, блакитні та зелені відтінки шпалер.

 

Шпалери на стелю.
Як правило, для обклеювання стелі використовують шпалери світлих тонів без візерунка або з непримітним малюнком. Дуже часто для стелі вибирають шпалери, які не вимагають стикування. Це значно полегшить роботу. Для рівномірного наклеювання смуг шпалер, клей на стелю наносять валиком, покриваючи їм його поверхню і краю стін поруч.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*