Виготовлення котла для лазні — процес виготовлення

Щоб організувати будівництво лазні з красивою обробкою інтер’єру, обшивкою закордонним сайдингом і розумною системою — автомат опалення, необхідно багато грошей. Добре, якщо запланованого бюджету достатньо, але що робити, коли котельня вже побудована, а дорогою котел встановити неможливо? Рішення проблеми є, і воно, як виявиться, коштує набагато менше грошей, ніж імпортна техніка. Виявляється, котел можна спорудити самостійно за допомогою металевої бочки, труби і аркушів. Звичайно, тут не буде ніякої автоматизації, та й навіщо вона? Все вийде на висоті, якісно, дешево і сердито.


котел для бани выполненный своими руками

Схема горизонтального котла з труби

Збірка вертикальної конструкції

Якщо трубу, встановити на землю заглушеній стороною, а середню частину перекрити ще однієї заглушкою, то вийде, що нижнє відділення слугуватиме топкою, а верхнє — баком для води. Полку для каменів можна розташувати збоку. Товщина труби надає першочергового значення на термін служби котла і його конструкцію. Коли застосовується дуже товста труба, рекомендовано виготовляти верхню і нижню частину окремо. На верхню частину встановлюється тонкостінна труба, тоді як на нижню — тільки толстостенная! Кам’янку можна розташувати не тільки збоку, але і між топкою і баком. Для цього між обома елементами конструкції потрібно вварити чавунні колосники. Вихідну трубу від котла виводять строго по центру.

Бак для води повинен одягатися на неї. Місце з’єднання обварюється до 100 % герметичності. Рекомендується в самій трубі зробити заслінку, яку потрібно закривати після перегоряння дров. З котла повинна виходити тільки залізна труба, а на неї вдягатися бак з будь-якого іншого матеріалу — метал або навіть азбест. Пов’язано це з різними коефіцієнтами розширення матеріалу при зростанні температури. Як видно, конструкція котла з вертикальним або горизонтальним розташуванням труби є прекрасною альтернативою промисловому варіанту, на який потрібно збирати гроші рік або два. А так, маючи трохи коштів, Ви запросто зможете встановити такий котел на дачі і насолоджуватися прийняттям лазні. Але не тільки трубу можна використовувати для будівництва котла. Нижче ми розглянемо ще два варіанти, як зробити котел з «підручних » засобів.

схема котла вертикальной конструкции

Конструкція котла з бочки

Технологія складання котла тривалого горіння

Як показує практика, банні процедури затягуються на більше, ніж 2-3 години. А адже стільки часу горять дрова в звичайному казані. Щоб в одному рушник не довелося бігати і підкидати паливу, придумали котли тривалого горіння. Їх легко побудувати, і, при цьому, дрова такого ж об’єму горітимуть в ньому 20-30 годин. Такий ефект досягається через обмеження подачі повітря. Перед розглядом технології складання котла тривалого горіння вельми цікаво було б дізнатися принцип дії, так як технологія і принцип дії нерозлучно пов’язані один з одним. Партія дров надходить в котел через завантажувальний отвір, розташоване трохи вище середини корпусу. У верхній частині дрова підпалюються. Над деревиною знаходиться обмежувач з спирається на неї хвостовиком. По мірі згорання палива він рухається вниз, зменшуючи обсяг камери згоряння, а значить — повітря. Як паливо може бути використано не тільки дерево, але і брикетований торф, вугілля і палети. Тепер ми безпосередньо підібралися до технології складання.

В основу камери згоряння входить толстостенная труба діаметром 30 см, довжиною — 8,5 м, у верхній частині якої вварюється відводок для 100 мм труби, довжина якої не більш 0,5 м. Секрет такої конструкції котла вже був описаний в принципі дії, який реалізований за допомогою відрізка труби меншого діаметру, ніж основна труба. Довжина його перевищує довжину основної труби на 1 м. До торця труби — обмежувача приварюється диск діаметром 27 см з шістьма дугоподібними лопатями. Верхня частина котла закривається знімною кришкою з проробленим отвором для обмежувача. Діаметр отвору повинен бути на пару міліметрів більше діаметра обмежувача. Це дозволить останньому більш вільно пересуватися по висоті котла. У нижній частині основної труби проробляють прямокутний отвір для видалення продуктів згоряння. Ви побачите, що золи залишається в грубці так само мало, як і утворюється кіптяви. Тепло від згоряння палива буде відразу надходити для обігріву теплоносія. Для цього в баку пропускають трубу, приварену до димоходу. До самого баку приварені трубопроводи для подачі і відведення води.

 конструкция котла длительного горения своими руками

Конструкція котла тривалого горіння своїми руками

Висновок

З викладеного матеріалу ставати ясно, що виготовити котел для лазні своїми руками зовсім просто. Досить дістати необхідні матеріали і вміти працювати з примітивними інструментами. Залишається лише вивчити креслення, подивитися відео і вивчити малюнки котлів, щоб почати щось робити.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*