Водяна тепла підлога — інструкція та фото

Водяні теплі підлоги — саме економічне рішення для повного або часткового обігріву приватних будинків, що опалюються за допомогою котла. При обігріві підлоги розподіл температури відбувається по вертикалі знизу вгору, що створює найбільш комфортні умови в різних зонах : у підлоги повітря виходить тепліше в середньому на 5 градусів, а в зоні дихання — більш прохолодним. Це покращує загальне самопочуття і дозволяє заощадити енергоресурси.

Пристрій водяного теплої підлоги

Щоб виконати теплу водяну підлогу, який буде служити довгі роки без протікання, необхідно строго дотримувати технологію і всі етапи монтажу. Водяна тепла підлога складається з декількох шарів:

    Гідроізоляція, що запобігає намокання утеплювача і бетонної стяжки. Зазвичай для цих цілей застосовують поліетиленову плівку ; Всі стики зі стінами в обов’язковому порядку ізолюють від стяжки за допомогою демпферної стрічки — вона необхідна, щоб амортизувати розширення бетону при нагріванні. Якщо приміщення занадто велике чи має складну форму, а тепла підлога складається з декількох контурів — за допомогою демпферної стрічки необхідно також зробити деформаційні шви. Теплоізоляція — її завдання не допустити витоків тепла через перекриття. В якості теплоізоляції водяних підлог можуть служити як мінеральні теплоізолюючі мати, так і полістирольні плити ; Ще один шар гідроізоляції з поліетиленової плівки, що запобігає витягування вологи утеплювачем з бетонної стяжки. У разі утеплення полістиролом досить проклеїти стики плит монтажним скотчем ; Арматурна сітка або спеціальні модулі для укладки труб ; Труби, укладені в контур певної форми ; Бетонна стяжка товщиною не менше 5 см ; Фінішне декоративне покриття.

технология укладки водяного теплого пола

Підготовляємо підлогу до установки полістирольних плит

На утеплювач укладають арматурну сітку. Розмір осередків сітки вибирають так, щоб при закріпленні труб було зручно витримувати крок укладання. Арматурна сітка кладеться по всій площі підлоги. Починають укладку труб від колекторного вузла, залишаючи деякий запас для кріплення труби до колектора. Весь контур бажано виконати з єдиної труби, без муфт — вони збільшують ймовірність протікання. Трубу закріплюють на сітці за допомогою пластикових хомутів. Хомути затягують не туго, щоб зафіксувати трубу, але не створити напруги матеріалу. Укладають контур статі в суворій відповідності з проектом. Форма контуру і спосіб укладання залежить від розмірів приміщення. Для контуру з протяжністю більше 20 метрів краще використовувати контур у формі « равлики »- в ньому менше поворотів і кутів, тому для заповнення системи можна вибирати циркуляційний насос з меншою потужністю. Труби при укладанні не повинні перетинатися і впритул підходити до стін і перегородок — це порушить умови теплопередачі.

процесс укладки труб

Підключення теплої підлоги до системи

У місцях, де труби виходять з підлоги для захисту від механічних ушкоджень встановлюють спеціальні металеві куточки. Готову систему теплого водяного статі потрібно перевірити на герметичність. Робити це можна як за допомогою води, так і використовуючи стиснене повітря, що нагнітається компресором. Тиск при опрессовке вибирається відповідно до проекту. Якщо тепла підлога складається з декількох контурів, необхідно провести балансування системи. Для цього з колектора знімають захисні ковпачки балансувальних вентилів і закручують вентилі до упору спеціальним ключем. У проекті повинна бути таблиця, куди зведені результати теплотехнічного розрахунку. У таблиці вказано, на скільки оборотів слід відкрити балансувальний вентиль для кожної петлі теплої підлоги. Відкривають їх відповідно до таблиці.

проводим опреcсовку и балансировку системы

Виконуємо стяжку підлоги і наносимо фінішне покриття

Водяні теплі підлоги, залиті бетоном — це перевірена ефективна технологія, яка потребує особливого догляду. Слід дотримуватися вимог проекту і підтримувати встановлену температуру теплоносія. Якщо теплі підлоги виконують у дачному заміському будинку, і можлива заморозка системи, замість теплоносія краще використовувати антифриз.

Також радимо почитати список статей про теплу підлогу під плитку своїми руками.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*