Водяна тепла підлога в будинку своїми руками — інструкція з монтажу

Багато домовласники розглядають водяна тепла підлога як ефективну заміну звичайної опалювальної системи. Дійсно, що нагріваються підлоги створюють у приміщенні особливу картину розподілу теплових потоків, слідуючи за популярною формулою, розпорядчої тримати ноги в теплі, а голову в холоді.

Особливо актуальна водяна опалювальна система, розташована в підлозі, для ванних кімнат і приміщень, де живуть діти.

водяной теплый пол в доме своими руками

Підключення колектора для теплої підлоги

Відео — підключення колекторного шафи

Для будівель в холодних кліматичних зонах рекомендується схема розміщення « змійка », вона забезпечує мінімальні втрати тепла.

При розрахунку систему потрібно враховувати, що довжина одного контура водяній опалювальної системи в підлозі не може перевищувати 60 метрів, тому для великих приміщень поїсть знадобитися кілька контурів.

укладка труб змейкой и улиткой

Приєднання труб до водяного колектору

При установці колектора розмітити на кожному виході запірний вентиль!.

Водяна тепла підлога — в кожен дім.

Залежно від конструкції вашого будинку, ви можете використовуватися три основні методи монтажу теплого водяного статі у вашому домі.

    Якщо ви ремонтуєте капітальна будівля з бетонними плитами перекриттів — то труби системи теплої підлоги можуть бути прокладені безпосередньо в товщі вирівнюючого стягування. У тому випадку, якщо опалювальна система монтується в легких каркасних будівлях — труб можна прокладати в пазах плит шару теплоізоляції. При будівництві або ремонті дерев’яного будинку труби системи можна розташовувати в просторі між лагами або безпосередньо в товщі модульного дерев’яної підлоги.

Водяна тепла підлога своїми руками в будинку з бетонними перекриттями

Готуємо поверхню

На підготовчому етапі проведіть прибирання поверхні перекриття, приберіть сміття і залийте розчином великі « ями ».

По периметру приміщення біля стін необхідно закріпити демпфуючу стрічку. Вона зніме теплові розширення стяжки.

укладка демпферной ленты по периметру комнаты

Гідроізоляція підлоги

Розміщуємо теплоізоляцію

Для запобігання втрат тепла потрібно розмістити на поверхні перекриття теплоізоляцію. Вона може мати спеціальний алюмінієвий шар для відбиття теплових променів.

теплоизоляция пола.

армирующая сетка для стяжки пола

Монтаж труб для водяної теплої підлоги фото

Прикріплюємо труби теплоносія системи водяного статі до армуючої сітці хомутами, розміщуючи їх з кроком приблизно в один метр. Чи не затягуємо сильно хомути, залишаючи невелику ступінь свободи. Розміщуємо на вхідних і вихідних закінченнях труб захист з гофрованої труби Під’єднуємо закінчення контурів труб теплоносія до водяного колектору. Починаємо тестування системи, подаючи в неї гарячу воду з підвищеним в півтора рази тиском. Залишаємо систему в робочому стані на добу. При успішне завершення тестування починаємо заливку стяжки. Використовуємо спеціальний розчин для водяної теплої підлоги. Мінімальна висота стяжки повинна скласти не менше 5 сантиметрів, відключати подачу теплоносія при цьому не вимагається.

стяжка водяного пола в доме - фото

Схема укладання шарів для водяного статі

Водяна тепла підлога своїми руками в легенях будівлях

Для полегшення ваги конструкції водяного теплої підлоги я каркасних приміщеннях замість великовагової стяжки труби опалення укладаються безпосередньо в пази в плитах теплоізоляційного шару. Такі плити являють собою готові елементи, вони також оснащені ділянками компенсації теплового розширення.

специальные плиты для труб водяного пола

Водяне опалення в дерев’яній підлозі на лагах

При необхідності проводимо утеплення дерев’яного перекриття, Розміщуємо дерев’яні лаги, вирівнюємо їх, Відповідно до обраної схеми прокладаємо алюмінієвий профіль або спеціальну теплоотражающий конструкцію, Розміщуємо систему трубопроводів в алюмінієвих направляючих. Утепляем простір між профілями і лагами. Проводимо підключення і тестування системи, при хороших результатах — накриваємо конструкцію чорновим підлогою і фінішним покриттям.

Для того, щоб більш детально ознайомитися з порядком монтажу водяного теплої підлоги в будинку своїми руками пропонуємо вам ознайомитися з навчальними відеофайлами.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*