Екструдований пінополістирол і його застосування в будівництві

Сучасний, технологічний і володіє цілим набором різноманітних функцій екструдований полістирол по праву заслужив звання унікального матеріалу. У будівництві, виробництві сантехніки, декоруванні дорожніх роботах і ще багатьох сферах з появою екструдованого полістиролу настала нова ера. Розберемося, що це за матеріал, і які його особливості.


экструдированный пенополистирол

гранули пінополістиролу

Екструдований пінополістирол має споріднений хімсклад з пінопластом, адже у них один « предок »- полістирол. Але ось за функціоналом екструзійний пінополістирол з пінопластом вже не порівняти. Він на порядок випереджає свого полімерного побратима. Причина криється в принципових відмінностях технології виробництва цих матеріалів. Пінопласт не проходить через екструдер, а ЕПП — проходить. Екструзія дає полимеру зовсім інший вектор перетворення, а значить, і інші властивості і якості. Спочатку гранули плавляться, з утворенням однорідної в’язкої маси, переводячи сировину з твердого в в’язко — текучий стан. Всі подальші перетворення йдуть з єдиним Рідкофазний речовиною, що має нерозривні міжмолекулярні зв’язки. Мікроструктура ЕПП, що представляє собою єдине хімічна речовина, з осередками, наповненими газом, завдяки відсутності пір не поглинає пар і вологу ззовні, на відміну від пористого пінопласту.

Властивості ЕПП

Дивно, але цей унікальний матеріал демонструє таке поєднання якостей, про який раніше люди могли лише мріяти.

    Практично відсутня водопоглинання : навіть при повному зануренні плит в воду воно йде лише перші 10 діб. Оскільки осередки речовини запаяні, вода ні в одному зі своїх станів не може пройти всередину, заповнюючи лише бічні відкриті « стільники ». Низька теплопровідність ЕПП (багато менше, ніж у інших ізолюючих матеріалів. Велика крихкість і менша пластичність, порівняно зі спіненим полістиролом. Здатність матеріалу пропускати світло. Високі показники міцності до стиснення. Морозостійкість, не схильний до гниття. Стійкість до хімічних речовин : води, кислот, олив, їдким лугів, сольових розчинів, хлорного вапна, спирту та барвників на його основі, фторованим вуглеводням, цементу, аміаку, СО2, пропану, ацетилену, бутану, парафину. Безпека для людини.

схема применения в строительстве экструдированного пенополистирола

Плити ЕПП

Переваги екструзійного полістиролу
    Можливість використовувати ЕПП в російському кліматі, завдяки морозостійкості і не схильності до гниття. Можливість зберігати екструдований пінополістирол на вулиці, оскільки він не боїться перепадів температур. Довговічність матеріалу : він може прослужити до 50 років (на вулиці). Простота монтажу плит. Демократична ціна. Купити ЕПП зможуть практично всі росіяни. Унікальне поєднання характеристик матеріалу. Можливість обходитися при використанні цього пластика без додаткової гідро, і теплоізоляції, додаткового захисту споруд. Екологічна чистота матеріалу. Плити ЕПП тонкі (приблизно 20мм), в порівнянні з 30мм товщиною пінопласту, або 4см товщини мінвати.

укладка эпп

Процес пмонтажа ЕПП

При купівлі екструдованого пінополістиролу, вивчіть сертифікати якості продукту, оскільки дешеві аналоги без документів можуть не тільки виявитися гірше в експлуатації, але і бути токсичними.

У США, де вперше отримали ЕПП, використання пінопласту вже заборонено. Світова тенденція щодо поступової заміні малоефективних матеріалів на екструдований пінополістирол розвивається і в Росії.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*