Як класти плитку на підлогу

При укладанні полівінілхлоридних (ПВХ плитка для підлоги) і кумаронова плиток застосовують склади типу КН, бітумні мастики. Деякі фахівці радять за добу перед роботою прогрунтовать поверхню.

Вибір грунтовки залежить від типу мастики, клею, які ми будемо пріменять.Так, для клеїв типу КН використовують вже готову грунтовку або 5%-ний розчин цих клеїв. Якщо застосовується ПВА, грунтують 20%-ним розчином клею у воді.

Як класти плитку на підлогу

Скільки потрібно плиток?

Розрахунок плитки на підлогу. Обміряють площа приміщення, площа виступів (еркерів) або випусків (пілястр) і складаємо або віднімаємо квадратні одиниці до загальної площі. Після площа приміщення ділять на площу плитки (плюс трохи плиток для «страховки» від шлюбу або помилок).

Як класти плитку на підлогу

Давайте розберемося з інструментами, які вам знадобляться! З інструментів і пристосувань вам знадобляться наступні інструменти пристосування: рулетка, гумовий валик, зубчасті шпателі, ножівка, дерев’яні бруски, олівець, дерев’яна (гумова) киянка, картонний шаблон.

Від типу клеїть складу залежить і метод укладання на маленькій площі. Покриття на клеях з каучуків і синтетичних смол починають від дверей (вхідний), а на дисперсійних клеях, складаються з бітумних мастиках — від стіни, протилежної входу. У першому випадку можна наступати по наклеєним плитках, а в другому суворо — по «чорному підлозі» ведучи укладку на себе у вигляді букви Т.

Досвідчені плиточники радять нагріти плитку до 40 градусів. Це робить її м’якше і покращує взаємодію з основою.

Як клеїти плитку на підлогу?

При використанні кумароно-натрітових мастик спочатку гумовим або пластмасовим шпателем (зубчастим) потрібно промазати підставу шаром завтовшки 0,2? 0,3 мм (в маленьких приміщеннях всю площу) і сушити «до отлипа», тобто поки палець трохи прилипає до мастиці. При кімнатній температурі чекаємо 10? 15 хвилин. За цей час наносимо клей на тильну сторону плиток шаром завтовшки 0,2? 0,3 мм. Плитку беруть руками за ребра, опускають на місце і притискують. Потім плитку потрібно розгладити гумовим валиком (можна рукою) пріпрессованной, тобто осадити легкими ударами киянки по поверхні. Таким чином, здійснюється укладання плитки на підлогу.

Прокатку валиком (гумовим) треба повторити і по всьому покладеному ряду плиток, для того щоб витіснити з них повітря. Якщо раптом з швів буде видавлюватися мастика, забирайте її ганчіркою, змоченою розчинником (наприклад, скипидар або бензин). Слідкуйте потім щоб розчинник не потрапив у шов, оскільки знизиться міцність клеїть.

Властиві дефекти плиткового настилу — отліпанія плиток та утворення щілин між ними. Причини отліпанія — недбала підготовка підстави або дуже тонкий шар клею. В обох випадках плитки потрібно буде зняти і, видалити старий шар, нанести новий, і приклеїти на нього. Щілини утворюються при облицюванні надто гарячими плитками або при великій температурній різниці між уже наклеєними (але не остиглими) і тими, які тільки підігріли і моментально укладають.

Метласька плитка для підлоги.

Як класти плитку на підлогу

Вам потрібні наступні інструменти: склоріз, дерев’яна киянка, рівень і правило (або довга рейка),, середньозернистий брусок (карборундовий коло) для приточування плитки, шаблон, штукатурна кельма і терка, молоточок з гострим бойком для перерубанія плитки, ножівка для металу.

Настил з керамічної неглазурованої плитки сприятливий там, де на підлогу часто потрапляє вода — кухонна раковина або у ванній.

Бетонна підлога (найбільш підходить для облицювання) готують методами, описаними вище. Ретельно видаляйте гіпсові забруднення, для того щоб плиткове покриття не здулося.

Як класти плитку на підлогу? (Технологія укладання плитки на підлогу)

Плитки кладуть на жорсткому цементно-піщаному розчині строго в одній площині (рекомендуємо їх занурити у воду на 15-20 хв). Перед укладанням по кутах установлюємо маякові плитки (маяки або марки), за якими перевіряємо рівень настилу! Якщо відстань між маяками велике (більше 2.5 м), потрібні проміжні маяки для точної. Вільний простір наповнюємо розчином так, щоб після розрівнювання товщина його шару на 3? 5 мм була більше шар під маяками. Першу плитку розташовують поряд з маякової, після — інші, причому кожну потрібно осаджувати легкими постукуваннями молотком (або ручкою кельми) і дивитися правилом (перевіряти довгою рейкою) з дерев’яних будівельних конструкцій рівнем. Укладений ряд плиток потрібно також вирівнювати під рейку в різних напрямках (у вертикальному і горизонтальному) легкими ударами киянки. Після потрібно приготувати суміш цементу з водою і заповнити поглиблення швів, причому лити струмінь, тільки уздовж шва, розтираючи штукатурної теркою. Вона повинна мати гумову накладку і повинна бути нахилена під кутом 30 градусів. Потім перевірте наявність повітряних раковин у швах. Надлишки цементу видалити вологою губкою або терткою, нахиливши її вже на 45 градусів.

Слід укласти на підлогу дошки та ступати тільки по ним, а не по плитковому настилу. Через добу потрібно прибрати залишки цементу, залишивши його в поглибленнях швів. Якщо цемент віддаляється погано, просто обробіть 3%-ним розчином соляної кислоти, а не шкрябав по плитці. І відразу нейтралізуйте кислоту, щоб вона не роз’їла цемент швах. Через тиждень вже можна ходити за новим підлозі. Тепер ми з вами розібралися, як класти плитку на підлогу.

Іноді плиткою потрібно покрити невелику ділянку (під умивальником, плитка на підлогу в коридор, плитка на підлогу у ванну, плитка для підлоги в гаражі, плитка для кухні на підлогу). Керамічні плитки можна приліпити до основи як синтетичні. Якщо Ви застосовуєте клей ПВА, додайте до нього цемент (високомарочних), це робиться для більшої водостійкості. Після ретельно перемішайте.

Як розрізати метлахськую плитку?

Як класти плитку на підлогу

Необхідність цього виникає досить часто, особливо коли кладуть бордюрную плитку або облицьовують приміщення складної конфігурації. Прикладіть до лінійки алмазний склоріз і проведіть межу по лицьовій стороні плитки з помітними ризиками по краях. Потім плитку переверніть і ножівкою для металу пропиляєте кераміку на 0,8 товщини. Підкладіть лінійку під риску і різко ламайте плитку. Щербини зніміть напилком або склорізом.

Є інший спосіб — але не різкі, а розламування. На товстої плитці проведіть ризику і гострих бойком молоточка зробіть насічку, причому на краях насічка глибше, ніж у середині. Покладіть плитку (зворотною стороною вгору) на коліно, покрите щільною тканиною, і вдарте молотком проти насічки.

Ви розкололи (розрізали) плитку, зачистили край, але цього мало. Для отримання рівних швів потрібно припливних кромки, зробити їх гладкими. Приточування виконується колоподібними рухами на карборундовому колі.

Напівкруглі поглиблення для проходу труб намічають в кромці плитки по шаблону, використовуючи, алмазний склоріз. Спочатку (плитка повинна бути постійно вологою) треба вирізати ножівкою великий трикутник, по його боках — два трохи менше, а заключна обробка ведеться круглим напилком або точильним бруском.

Як класти плитку на підлогу-відео:

Комментарии закрыты.