Як крити руберойдом ДАХ

Спочатку треба зняти старе покрівельне покриття і збити всю смолу до залізобетонних плит перекриття. Якщо є нерівності, то постаратися вирівняти їх за допомогою стяжки, але завалити її відносно горизонтальної поверхні так, що б вода вільно стікала. Для цього потрібен гідроуровень або лазерний рівень.

За допомогою рівня і ниток виставити маяки — по ним зробити цементну стяжку.

Як критий руберойдом ДАХ

Просушити підставу, шматочки смоли, пил і бруд змести віником, нанести мастику. Наноситься мастика валиком або пензликом, дивлячись яка площа даху. Необхідно що б перед укладанням рулонного руберойду мастика схопилася. На банці вказується цей час в залежності від температури повітря і вологості. Трапляється, що необхідно монтувати дах будинку або гаража в дощову погоду. Але покривати дах руберойдом в дощ категорично не можна. Доведеться чекати, коли дощ закінчиться. Мокру дах можна сушити за допомогою газового пальника. І все ж бажано проводити такі роботи влітку, в теплу суху погоду.

Покривати дах руберойдом можна тільки після того, як мастика висохла. Всегодолжно бути, як мінімум два шари руберойду: простілочний і верхній посипаний кам’яною крихтою. Починати треба з самої нижньої точки, що б верхні листи лягали на нижні внахлест. Робиться це для того, що б вода не могла потрапити у шви, хоча вони тепер повинні бути герметично приклеєні. Руберойд верхнього шару укладають на простілочний, зміщуючи на підлогу аркуша.

Для полегшення роботи аркуші заздалегідь нарізають на необхідну довжину. Потім розігрівають на даху руберойд і мастику за допомогою газового пальника. Досить розігріти ділянку в 20-30 см. З нагреваемой боку на руберойді знаходиться плівка — вона ж індикатор нагріву — якщо вона побіліла і згоріла, значить, покрівельне покриття можна клеїти. Не можна перегрівати листи — їх можна наскрізь проплавити. Прогрітий ділянку рулону потрібно прикласти до мастиці і прокатати спеціальним катком.

Як критий руберойдом ДАХ

Неможливо буде користуватися катком, якщо поверхня даху буде не досить рівна, тому що тоді в ямах залишиться повітря. Такі дефектні місця в майбутньому через утворення в них конденсату приведуть до псування руберойду. Що б цього не сталося лист з гарячим ділянкою треба як можна щільніше притиснути до нерівностей даху за допомогою ганчірки згорнутої в грудку, руками в рукавичках або якимось подібним м’яким пристосуванням. Рулонне покриття необхідно приклеювати до основи щільно.

У той час як одна людина прибиває або накочують лист руберойду до даху, інший прогріває наступну ділянку. Що б було зручніше розгортати рулон покрівельного покриття можна скористатися дротом або арматурою діаметром близько восьми сантиметрів, зігнувши її буквою «Г» на кінці. І тільки після повного приклеювання і остигання листів руберойду можна монтувати наступний шар.

Що б закрити дах руберойдом в тих місцях де з неї виходять вентиляційні труби, шахти, димоходи й подібні конструкцій треба: якщо кругла конструкція, то лист доведеться підрізати і так накладати, що б надрізані шматочки внахлест знаходили один на одного. Якщо не вийде так, то це ж місце можна зверху ще декількома шматочками руберойду. Приклеюючи листи до торця даху обов’язково треба простежити за тим, що б лист з самого краю був міцно приклеєний до даху. Якщо його приклеїти не досить добре, то його може відірвати вітер. Якщо у торця не рівну підставу або руберойд погано до нього приклеївся, по якій-небудь іншій причині, то його потрібно зафіксувати додатково за допомогою металевої або дерев’яної рейки, закріпленої в край торця даху через лист.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*