Як самостійно навчитися варити електрозварюванням — фото і відео уроки

Зварювання — це найбільш надійне з’єднання нероз’ємних деталей. У повсякденному житті вона широко використовується в виготовленні огорожі з використанням сітки — рабиці, тепличних каркасів, печей для лазень і гаражів або різних ємностей, необхідних на дачних ділянках. Людина, що володіє навичками зварювальних робіт, здатний створити на своїй присадибній ділянці справжні шедеври ажурних огорож, навісів для дахів і інших необхідних у побуті речей.

электросварка

Перед вами зварювальний шов

Способи зварювання

Існують наступні способи зварювання :

    газопрессовая , з використанням полум’я ацетілкіслорода. Переваги цього виду зварювання у високій продуктивності. Тому вона знаходить широке застосування в нафтовій і газовій галузі, зокрема при будівництві магістралей для транспортування нафти і газу, а також в машинобудуванні. Контактна , здійснювана електричним струмом, що мають відносно низьку напругу при досить високій силі струму. Цей спосіб включає такі різновиди : зварювання встик, шов і точкова.

Крім цього, в окремих випадках застосовується роликовий і електрошлакове зварювання, тертям і термитная, а також ряд інших різновидів.

Вибір правильного обладнання

Якщо ви вирішили освоїти техніку виконання зварювальних робіт, то вам буде потрібно зварювальне обладнання. Його можна орендувати або купити. В даний час торгові точки пропонують зварювальні апарати, оснащені пристроєм, що дозволяє збільшувати або зменшувати силу струму. Любителі робити все власними руками, можуть змайструвати зварювальний апарат з підручних засобів. У будь-якому випадку, вам буде потрібно один з наступних перетворювачів електричної енергії :

Трансформатор для перетворення змінного струму побутової електричної мережі в струм, необхідний для здійснення зварювальних робіт. Вибираючи агрегат цього типу, необхідно враховувати, що дешеві моделі не зможуть забезпечити необхідну стабільність електричної дуги. Для них характерно « просажіваніе » напруги. До того ж, вони занадто важкі. Випрямляч. Це прилад, який перетворює змінний електричний струм, що подається в споживчі мережі в постійний. На відміну від трансформаторів, дані агрегати забезпечують достатню стабільність електричної дуги, що, в свою чергу, підвищує якість зварного шва. Інвертор. Він перетворює змінний струм побутової електромережі, в необхідний постійний, з необхідним для якісного зварювання напругою. Цей апарат відрізняється компактністю і невеликою вагою, легкістю запалювання, швидким дією і високою продуктивністю.

До речі! ** Рекомендація. Найбільш ефективним з перерахованих апаратів вважається інвертор, що відрізняється економічністю і високою продуктивністю. работа сварщика опасна ожогами и вредными газами

Упаковка зварювальних електродів

електродів більшого діаметра необхідно обладнання більшої потужності.

Безпека проведення зварювальних робіт (екіпірування зварника)

Зварювальні роботи супроводжуються яскравим світловим випромінюванням і безліччю бризок розпеченого металу. Тому, зварник повинен подбати про захист шкіри свого обличчя і очей від опіків. Для цих цілей буде потрібно спеціальний щиток і маска. Але не тільки обличчя і очі потребують захисту. Шкіра рук схильна до опіків від розлітаються бризок плавкого металу в більшій мірі. Тому, рукавиці з брезенту або замші — необхідний засіб забезпечення безпеки. Ідеальний варіант — наявність халата або комбінезона з щільної брезентової або прогумованої тканини.

маска сварщика защищает глаза от ожогов и потери зрения

Різні варіанти зварювальних з’єднань

Відео — ручна дугова зварка для початківців

Метки

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*