Як обшити будинок вагонкою

Широкою популярністю в останні роки при обробці будинків, бань та інших будівель стала користуватися вагонка. Матеріал цей має вкрай естетичний вигляд (виглядає майже як дерево), та й здійснити його монтаж під силу будь-якій людині. Є лише кілька загальних правил і вимог, яких необхідно дотримуватися при обробці приміщення вагонкою.

 

Як обшити будинок вагонкою

 

По-перше, безпосередньо перед обробкою потрібно вирішити, в якому напрямку буде проводитися обшивка вагонкою:

 

— Для зорового збільшення висоти стель виганку пришивають на стіни вертикально;

 

— Якщо пришивати вагонку на стіни горизонтально, то це розширить видимий простір приміщення.

 

У магазинах будівельних матеріалів можна придбати вагонку довжиною від 1 до 6 метрів. При розрахунку необхідного матеріалу потрібно звести до мінімуму кількість стиків і обрізків. Стандартна робоча ширина дощечки вагонки становить 8,8 см (проте може варіюватися).

 

Вагонку класифікують по породі деревини і за її якістю. Хвойні породи дерева (такі як сосна, кедр, ялинка, модрина) прекрасно підходять для внутрішньої обробки будинку; в лазнях краще використовувати листяні породи (вільха, осика, липа). Єдине правило, яким можна керуватися при виборі вагонки- чим дорожче, тим краще. Найякіснішою (і, відповідно, дорогий) вагонкою є сорт «Екстра» (крім нього є ще сорту А, В, С).

 

Перед обшиванням вагонкою необхідно виготовити каркас; для цього можна використовувати готові рейки або зробити їх з дюймових дощок. Рейки каркаса потрібно кріпити до стін через кожні 50-60 см, причому кріпити їх потрібно жорстко (так як надалі Ви будете стукати по них молотком). Після установки каркаса необхідно дати йому просохнути: якщо нашивати вагонку відразу, вона почне вбирати в себе вологу з рейок і вздуется. За добу до початку робіт необхідно занести вагонкув приміщення, яке буде обшивати, і розпакувати її з клейончатій упаковки: пролежавши деякий час, вагонка набере кімнатну вологість.

 

При горизонтальній обшивці стін вагонку необхідно набирати зверху вниз, тобто шипом догори (якщо зробити догори пазами, то в них буде накопичуватися волога і бруд). Кріплення дощечок вагонки здійснюється або вбивання цвяхів в задню стінку паза (при цьому потрібно користуватися добойником), або за допомогою спеціальних кляймер.

 

Пріустановківагонкі необхідно залишати 2-3 мм вільного запасу між дощечками на випадок збільшення вологості повітря в обшивали приміщенні- це запобіжить здуття обшивали стелі та стін.

 

Всі зовнішні і внутрішні кути необхідно закривати за допомогою дерев’яних куточків і плінтусів; для стиків у продажу є спеціальні декоративні рейки.

 

По закінченню обшивки вагонку необхідно покрити яким-небудь захисним розчином. Для покриття вагонки в лазнях необхідно вдаватися тільки до складів, які при підвищенні температури нічого не виділяють.

 

У кінці статті пропонуємо Вашій увазі відео, яке розповідає про класифікацію вагонки і застосуванні її різних видів

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*