Як підключити комп’ютер до телевізора через HDMI, DVI як альтернатива підключення

Компьютер багато в чому для пересічного обивателя вже давно замінив телебачення, концерти, спектаклі, бібліотеки, принаймні якщо не на 100 відсотків, то дуже успішно. Він став своєрідним центром з медіа ресурсами в нашій квартирі або офісі. Тим не менш завжди хочеться прагне до кращого.


Так працюючи за комп’ютером ми використовуємо спеціалізовані засоби відображення візуальної інформації — монітори, так простіше і зручніше. Тим не менш монітор не завжди може замінити повноцінний телевізор, так як діагональ екрану монітора часто набагато менше телевізора. При перегляді телевізора ми як правило знаходимося дещо в іншій позі, на дивані, перед журнальним столиком, можливо навіть поглинаючи що то на пізню вечерю. Загалом порівнювати комп’ютерний стіл з офісним кріслом і журнальний столик з м’яким куточком не коректно. І так, переїжджаючи від комп’ютера до телевізора нам природно хочеться взяти з собою і інформацію, яку ми могли б комфортно споглядати на нашому телевізорі. У цій статті ми якраз і торкнемося теми передачі відеосигналу формату HDMI від комп’ютера до телевізора.

Про формат HDMI (High-Definition Multimedia Interface)

Новий формат став доступний широкому користувачеві з 2002 року (засновник компанія Panasonic). Найбільша перевага формату як завжди банально — це швидкість передачі і якість. На даний момент HDMI формат підтримує швидкість передачі до 10,2 Гбіт в секунду, при чому це відео і аудіо сигнал одночасно. Провід HDMI кабелю має 20 жив в екранованої оболонці з опором 100 Ом. На кабель HDMI часто встановлюють ферритові кільця для захисту високочастотних перешкод (порядку 100 КГц)

Що треба для того, щоб підключити комп’ютер до телевізора через HDMI

Далі ми напишемо про прописних істинах, про аксіомі, сподіваємося що знаючих людей такий сентименталізм не буде нервувати. І так, перш за все потрібен комп’ютер з відеокартою підтримуючої HDMI. Подивіться на задню панель вашого системного блоку і знайдіть роз’єм HDMI, або DVI (см малюнок нижче Б або В).

Рис. 1 Гнізда на комп’ютері і телевізорі для передачі і прийому відео-та аудіо-сигналів

Тепер подивіться на задню панель телевізора і знайдіть роз’єм HDMI. Якщо знайшли HDMI роз’єм і там і там (на комп’ютері допускається DVI) — прекрасно, якщо ні, то далі можете читати заради інтересу, так як підключити комп’ютер та телевізор за стандартом HDMI вам не вдасться. Також хочеться сказати і те, що не всі DVI порти сумісні з HDMI телевізора, тобто сто відсотковою гарантією роботи через HDMI буде саме підключення «чистих» HDMI до HDMI.

На що потрібно звернути увагу якщо у вас на відеокарті роз’єм DVI

Спочатку DVI розроблявся виключно для підключення монітора, і він не призначений для передачі звукових сигналів. Але на сьогоднішній день на ринку з’явилися відеокарти, які можуть передавати звуковий сигнал через вихід DVI — наприклад, багато моделей з графічними процесорами з серії Radeon HD 2000 і 3000 фірми AMD. Що входить в комплектацію перехідник з DVI на HDMI здійснює передачу зображення а також і звуку на телевізор.

Для всіх інших відеокарт можна придбати адаптери вартістю приблизно від $ 25, які з’єднають вихід DVI з входом HDMI на телевізорі. У цьому випадку аудіосигнал йде вже із звукової карти і відповідно повинен подаватися через окремий кабель. Зображення та звук можуть надходити на телевізор не синхронно. Цей недолік можна виправити за допомогою додаткової утиліти, наприклад Reclock.

Вихід DVI повинен бути оснащений захистом від копіювання HDCP, так як тільки в цьому випадку можна буде насолодитися високою якістю більшості дисків Blu-ray і HD-DVD. Деякі сучасні телевізори взагалі відмовляються працювати, якщо вони отримують сигнали з виходу DVI без HDCP (захист від копіювання). З’ясувати, чи оснащений вихід DVI захистом, можна, наприклад, за допомогою програми CyberLink BD / HD Advisor.

Підключення комп’ютера до телевізора з використанням тільки роз’ємів і гнізд HDMI

Тепер якщо у вас є кабель то вставте його в комп’ютер і телевізор, не важливо який кінець куди, вони взаємозамінні і повністю аналогічні. Якщо кабелю у вас немає в наявності, то його необхідно придбати або у взяти ще де то, без нього ніяк.

Якщо ви зібралися придбати кабель, то зверніть увагу:

— Перше на феритові кільця, які врятують вас від перешкод (писалося раніше);

— Друге, кабель повинен мати два роз’єми підходящих безпосередньо вам. Застосування різноманітних перехідників буде погіршувати якість вашої картинки і звуку.

Рис. 2 Кабель хоч і не має феритового кільця, але підключається до гнізда HDMI без перехідників.

Спочатку необхідно з’єднати кабелем HDMI телевізор і комп’ютер. Один штекер кабелю в одне гніздо, наприклад на комп’ютері, інший штекер кабелю в інше гніздо, на телевізорі. Підключення найкраще виконувати при вимкненому телевізорі й комп’ютері, це буде гарантією того що ви не спалите ні комп’ютер, ні телевізор. Якщо простіше пояснити чому саме так, то краще це описати питанням. Ви висаджують на платформу коли поїзд ще не зупинився? Якщо так, то мені вас шкода. Взагалі всі з’єднання комп’ютера намагайтеся проводити при виключених пристроях, неважливо що і до чого і коли ви підключаєте, і навіть якщо ви в нетерпінні або куди то поспішайте.

Тепер включаємо комп’ютер і телевізор. Телевізор перейде в режим AV — щоб він приймав сигнал від зовнішнього джерела (в даному випадку — від відеокарти комп’ютера, підключеного до нього через HDMI-вихід).

Тепер виробляємо налаштування відеокарти. Настройка проводиться разово, тобто якщо комп’ютер раніше вже підключається до телевізора, цей крок пропускаємо — відеокарта за замовчуванням видасть зображення на телевізорі, згідно з установленими налаштувань. Якщо комп’ютер до телевізора підключається вперше, відеокарту потрібно налаштувати.

Найчастіше якщо у вас встановлені штатні драйвера відекокарти в нижньому лівому куті є фірмовий значок виробника відоекарти (Nvideo або Radeon). Правою кнопкою викликаємо спливаюче вікно і переходимо в панель управління відеокартою. Якщо так не вийшло то слідуйте по шляху: Клацніть правою кнопкою мишки по робочому столу і виберіть «Властивості — Параметри — Додатково»

У підсумку також побачите кнопку включення властивостей відеокарти. В залежності від ОС можуть бути якісь незначні зміни, але наше основне завдання знайти ці самі властивості відеокарти комп’ютера.

Якщо ваша відеокарта з серії Ge-Force (від Nvidia), то після клацання на «Додатково» (правий нижній кут біля вікна зліва) заходимо на вкладку Ge-Force (з символами вашої моделі відеокарти — вікно праворуч).

Рис. 3 Запуск панелі інструментів для налаштування підключення альтернативного дисплея (телевізора) для відоекарт Ge-Force і ОС XP Windows

Вибираємо пункт nView (або Установка декількох дисплеїв), потім клацаємо на «Застосувати» (Apply). Після цього на екрані телевізора має з’явитися зображення робочого столу. Якщо телевізор не підключений до комп’ютера через кабель, то відеокарта не запропонує вам вибір дисплея, так як не «побачить» телевізор.

Якщо ж наша відеокарта з серії RADEON (або будь-який інший серії від ATI), після клацання на «Додатково» нам належить виконати нескладну інструкцію з 2-3 кроків по налаштуванню підключення телевізора, просто слідуйте логіці.

Після цих кроків на екрані телевізора повинна з’явиться картинка з нашого комп’ютера передається через кабель HDMI на телевізор, підключення здійснено.

Важливо після підключення комп’ютера до телевізора провести установку дозволу відеокарти таким чином, щоб вона відповідала вирішенню телевізора. В іншому випадку можливе зображення буде розпливатися, збиватися, буде не якісним.

Так для телевізорів стандартні дозволу екрану 1366х768 або 1920х1080 пікселів, (подивіться інструкцію) відповідно виставте цей дозвіл для відеокарти.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*