Як прочистити колодязь дренажним насосом фото інструкція

Колодязь — це класичний джерело чистої води на будь-якому присадибній ділянці. Технологія будівництва колодязів відпрацьована століттями і вони до цих пір є найдешевшим і ефективним джерел води для побутового використання. Однак, як будь-яке технічне спорудження — колодязі поступово занепадають. Для того, щоб ваш колодязь прослужив довго — необхідно проводити регулярні регламентні роботи з його очищення. Одним з найбільш ефективних способів його проведення є чистка колодязя дренажним насосом.


чистка колодца дренажным насосом

Чистка колодязя дренажним насосом

Як визначити, що прийшов час очищення

Не можна визначити будь-які конкретні терміни, після закінчення яких ви повинні проводити чистку наявного у вас колодязя. Проміжки між проведенням регламентних робіт можуть залежати від безлічі факторів, зокрема від гідробіологічних характеристик вашої ділянки, а також від якості матеріалів, використовуваних при його будівництві.

У ряді випадків подача води з колодязя здійснюється за допомогою погружного насоса. Варто відзначити, що чистота води може відрізнятися в залежності від близькості до дна колодязя. Чим ближче насос буде розташований до дну обладнання — чим більше каламутній буде вода. Таким чином, для виправлення ситуації при надходженні каламутної води з погружного насоса колодязя, іноді буває просто досить підняти всмоктувальний патрубок ближче до поверхні води.

Як влаштований колодязь?

Для того, щоб зрозуміти, як відбувається процедура чистки колодязів — перш за все необхідно ознайомитися з їх пристроєм. Можливо, ці знання скоротять час на проведення технічного регламентного обслуговування.

схема устройства колодца

Схема пристрою колодязя

Насамперед відзначимо, що незважаючи на бурхливий розвиток інженерної техніки — копання колодязів в чому до цих пір залишається простою і важкою ручною роботою. Пов’язано це зі складністю інженерного рішення по створенню вертикального шурфу з широким перетином, хоча верхня частина колодязя цілком може бути викопана екскаватором, а перевірка наявності води на ділянці досить просто виконується за допомогою бурових механізмів.

Раніше, стінки колодязів зміцнювалися переважно дерев’яним зрубом. Проте останнім часом для формування міцних стін колодязної шахти широко використовуються заздалегідь сформовані залізобетонні кільця. Стандартне бетонне кільце має у висоту 0,9 метра і перетин 1 метр. Як варіант, стінки колодязя можуть бути укріплені цеглою, каменем, або такими інноваційними матеріалами, як пластикові кільця.

З використанням залізобетонних кілець процедура копання колодязя виглядає наступним чином : кільце встановлюється на обрану ділянку, після чого всередині нього по всьому перетину проводиться вибірка грунту. Під дією сили гравітації бетонне кільце опускається вниз. Потім на нього ставиться друге кільце і так далі, поки шахта колодязя не досягне водоносного шару .

схема колодца из железобетонных колец

Схема колодязя із залізобетонних кілець

Стики між бетонними кільцями заповнюються цементно — піщаним розчином або глиною і гідроізоляційна. На дно колодязя укладається фільтруюча подушка, що складається з гравію і кварцового річкового піску. Власне, через цю подушки і відбувається очищення надходить в колодязь грунтової води. Дно колодязя з фільтруючою подушкою повинно залишатися єдиним джерелом води в колодязі, внаслідок чого стіни шахти повинні бути ретельно гідроізольовані.

Крім того, зворотній засипці піддається і простір між зміцнюючими стінками колодязя і власне колодязної шахтою. Важливим моментом, що відповідає за чистоту води в колодязі є створення так званого « замка », який запобігає проникненню талої та дощової води з поверхні землі. « Замок » представляє собою шар глини, яка розташовується навколо колодязної шахти. Поверх глини, колодязь може зміцнюватися вимощеннями, які можуть бути виконані з цементно — піщаної суміші. Отмостка захищає простір навколо колодязя від падаючої зверху води.

Саме така конструкція колодязя призводить до того, що грунтова вода надходить в його шихту виключно через фільтруючу подушку, і ви користуєтеся чистою водою.

Процес будівництва колодязя

Після визначення місця для будівництва колодязя, до отримання чистої води має пройти кілька етапів :

    На початковому етапі риється водосховище, Потім формується водотривкий грунт, Після цього досягається водоносний шар, Навколо шахти облаштовується глиняний замок, Навколо оголовка шахти колодязя створюється вимощення, При необхідності риється і встановлюється труба вентиляції і створюється криничний оголовок.

Особлива увага звертається на створення оголовка — тобто тієї частини колодязя, яка височить над землею. Для запобігання несприятливих впливів атмосфери висота оголовка повинна бути не менше метра, а сама колодязна шахта в обов’язковому порядку накривається кришкою. Все подальше удосконалення мають швидше естетичний вигляд, так створення даху або альтанки служать в основному для прикраси колодязя. Але з іншого боку дах, крім декоративної функції відмінно захищає гирлі колодязної шахти від пилу, вітру і атмосферних опадів.

схема погружения насоса

Схема занурення насоса

Чистимо криницю

Після часу, після кількох років експлуатації, колодязі можуть засмічуватись. Це може бути пов’язано з багатьма факторами : з просочуванням частинок грунту через фільтруючу подушку, надходженням бруду через мікротріщини в зміцнювальних стінках або через гирло колодязної шахти.

Існують два основних способи чисти колодязів : ручний і механізований. Розглянемо їх детальніше.

Чистимо криницю річковим способом

Власне сам процес ручного чищення колодязів полягає в поступовій і поетапній його механічному очищенню. Для того, щоб отримати доступ до стінок колодязної шахти, воду з колодязя необхідно відкачати, так, щоб її рівень знизився приблизно на півметра.

откачка воды из колодцаоткачка воды из колодца

Відкачування води з колодязя за допомогою насоса

Після цього на підвісній системі в колодязь опускається робочий і починає очищати стінки колодязної шахти. Для цього можна використовувати такі звичайні інструменти, як металеву щітку з не дуже жорстким ворсом або просту миючу губку. Використовувати потрібно такі інструменти, які не зашкодять гідроізоляцію на стиках бетонних кілець.

Не турбуйтеся, якщо бруд зі стінок потраплятиме в воду — згодом вся засмічена вода буде відкачана.

Не варто використовувати для очищення стінок колодязної шахти хімічні засоби — від їх присутності в колодязній воді буде потім дуже важко позбутися.

Після повного очищення стін — вода з колодязя відкачують і зачистка стін шахти триває аж до дна колодязя. Паралельно ви можете провести ревізію стану фільтруючого подушки на дні колодязя. Можливо, вона також буде забруднена і її доведеться замінити.

При великій забрудненості стінок колодязної шахти ви можете використовувати для дезінфекції розчин вапна хлорного в концентрації не більше 10- відсотків. Дезінфекційний розчин потрібно використовувати для покриття вже очищених механічним способом стінок шахти. Таким же розчином можна провести і дезінфекцію фільтруючої подушки. Щоб пари хлорного вапна НЕ вивітрилися — гирло колодязної шахти можна закутати щільною тканиною, наприклад, брезентом. Для повної дезінфекції колодязя в такому стані він повинен залишатися в перебігу двох діб.

Після проведення хімічної дезінфекції колодязь необхідно очистити. Для цього перші два обсягу води, які заповнять колодязь потрібно повністю відкачати.

Чистка колодязя за допомогою дренажного насоса

Для того, щоб провести чистку води дренажним насосом необхідно не просто відкачувати воду, а створювати у воді завихрення, які будуть збивати засмічення зі стінок колодязя і піднімати осів в товщі фільтруючого подушці іл.

разновидности дренажных насосов

Різновиди дренажних насосів

Для того, щоб організувати чистку колодязя за допомогою дренажного насоса необхідно провести наступні заходи :

Розмістити сам насос або його всмоктуючий патрубок на глибині півметра — метр від колодязного дна. опускаем дренажный насос в колодезную шахту

Опускаємо дренажний насос в колодязну шахту

Вихідний патрубок повинен направляти воду після очистки назад у товщу колодязної води. Таким чином в колодязі будуть створюватися постійні завихрення. Оскільки у вхідний патрубок дренажного насоса надходитиме забруднена мулистими відкладеннями вода, то фільтр такого насоса слід піднімати і, при необхідності прочищати.

Можливо ви виберете іншу технологію очистки свого колодязя, проводячи очистку не час від часу, а використовуючи дренажний насос постійно. Зазвичай за разової капітальної чищенням колодязя за допомогою дренажного насоса, наступного разу цю операцію вам доведеться проводити не частіше, ніж один раз на рік. Залежно від характеристик грунту на вашій ділянці термін між проведенням регулярних регламентних робіт з очищення може бути збільшений або зменшений.

Використання класичного колодязя на дачній або присадибній ділянці є відмінним постійним поновлюваним джерелом чистої води. Її можна без побоювання використовувати для побутових цілей, наприклад, для поливання або для митися. А після перевірки якості води в санітарній лабораторії — і для пиття. Але для того, щоб колодязь на вашій ділянці постійно радував вас чистою водою — його необхідно побудувати з дотриманням усіх обов’язкових правил, а після споруді — регулярно проводити його очищення і, при необхідності — ремонт.

На закінчення пропонуємо вам подивитися навчальне відео по темі чистки колодязів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*