Як вибрати насосну станцію для дачі — інструкція

Перед власниками заміських будинків, які не підключені до централізованої системи водопостачання, нерідко встає проблема, яка пов’язана з подачею води. І це проблему потрібно якось вирішувати. І нехай для саду чи городу цілком підійде вода з довколишніх водойм, добута за допомогою насоса, то для будинку такий варіант неприйнятний. Для цього необхідна індивідуальна насосна станція, потужності якої вистачить не тільки на регулярний полив рослин, а й цілодобову подачу води в будинок.

Вибираємо насосну станцію. З чого вона складається?

Для правильного вибору насосної станції ми, насамперед, повинні з’ясувати, з чого вона складається : які деталі для неї використані, і на що потрібно звертати увагу безпосередньо при покупці певної моделі.

насосная станция - фото

Конструкція насосної станції

Слід зазначити, що наявність подібного резервуара в насосній станції надає власнику кілька незаперечних плюсів :

Збільшується термін експлуатації пристрою, так як число включень / виключень значно скорочується. У резервуарі постійно знаходиться певний запас води « на чорний день», від двадцяти п’яти до п’ятдесяти літрів, в залежності від габаритів виробу. Цей запас цілком згодиться для господарських потреб тоді, коли припиниться подача електроенергії. Крім цього, в системі утворюється певний тиск, якого буде достатньо для проведення води на кухню, в туалет або в ванну. Нарешті, вам не знадобиться обладнати на горищі будинку додатковий накопичувальний резервуар.

Система функціонування насосної станції

принцип работы насосной станции на даче

Як вибрати насосну станцію для дачі

А от у випадку, коли експлуатація запланована тільки на зимовий період часу, пристрій встановлюється виключно в приміщенні, де температура перевищує позначку нуля. В іншому випадку вода попросту замерзне. До слова, трубопровід, проведений від джерела води до будинку, повинен розташовуватися нижче того рівня, на якому замерзає вода, а сам колодязь, до того ж має бути ще й утеплений.

Якщо при включенні насоса з крана потекла рідина упереміш з грунтом, то хвилюватися не варто. Швидше за все, ліміт в свердловині вичерпався. У такому випадку слід ненадовго відключити пристрій, щоб рівень води знову досяг потрібного. Закінчення шланга в будь-якому випадку повинно оснащуватися зворотним клапаном, що перешкоджає зворотнийрух рідини в разі відключення. А от коли планується транспортувати воду з відкритого водоймища, наприклад, озера або ж річки, то такий клапан бажано додатково обладнати спеціальним захистом.

Варто також відзначити, що при виборі відповідного насоса слід звертати увагу і на особливості водойми, зокрема, на його відтворення. Для того щоб пристрій зміг підтримувати перманентний тиск в трубах, відтворення має становити як мінімум 1.7 кубічного метра на годину. При цьому потужність насоса повинна бути високою, а ось продуктивність в будь-якому випадку трохи менше, ніж у джерела води.

В іншому випадку витрата води буде перевищувати її прихід. Згодом вода надходитиме разом з грунтом, в потім і зовсім припиниться. І, нарешті, при покупці звертайте особливу увагу на глибину підйому рідини. Якщо глибина води в свердловині не перевищує вісім метрів, то можна сміливо обладнати насосну станцію. Якщо глибина більше, то доцільніше буде придбати погружной насос.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*