ЯК ЗАМІНИТИ батарею своїми руками

Спочатку необхідно повністю злити воду із системи. Пам’ятайте, що при установці важкого радіатора стіна повинна бути укріплена каркасом. У місцях кріплення треба розташувати вставки з фанери.

ЯК ЗАМІНИТИ батарею своїми руками

Далі слід намітити місце, де будуть розташовуватися кріплення. Для цього встановіть радіатор на тимчасових підставках за допомогою рівня в центр отвору. Відстань від чорнової підлоги не повинне перевищувати 15 см, від підвіконня — 10 см. За допомогою перфоратора зробіть отвори для кронштейнів, встановіть їх, залишивши між стіною і опалювальним приладом відстань близько 4 см.

Найпоширенішим підключенням буде односторонній, коли вгорі з одного боку подається вода, знизу з цього ж боку — вихід залишився теплоносія (обратка). З протилежного боку розташовується кран Маєвського, за допомогою якого відбувається скидання повітря, а нижнє отвір закрито пробкою.

При заміни радіаторів для однієї одиниці опалювального приладу потрібно 4 пробки, одна з яких — глуха. Навіть при наявності нового радіатора поверхню, яка стикається з пробкою, повинна бути очищена від фарби або нальоту.

Найефективнішими є крани для опалення із накидними гайками. Такий вид кранів можна використовувати не один раз, вони швидко перекривають потік теплоносія. Такий кран закріплюється спеціальним ключем. Необхідно герметизувати простір між пробкою і краном. Це можна зробити за допомогою пасм імпортного льону та пакувальної пасти.

Після того, як ми навісили радіатор, треба монтувати відповідний трубопровід. Визначимося з наявним типом опалення і вибором труб.

Існує 2 типу системи опалення.

— Однотрубних — коли гаряча вода тече зверху по вертикальних стояках.

— Двухтрубная — по одній трубі подають гарячу воду, за іншою відводиться залишився теплоносій.

Найоптимальнішими вважаються поліпропіленові труби. Вони недорого коштують, відрізняються простотою підключення та антикорозійні. Для системи опалення застосовують лише армовані труби (тобто між шарами пропілену знаходиться алюмінієва фольга, або ж з поліпропіленом змішують скловату). Для спрощеного з’єднання вибирають ті армовані труби, на зрізі яких фольга розташована посередині. У разі вибору труб зі скловатою на зрізі видно кольорова прошарок.

ЯК ЗАМІНИТИ батарею своїми руками

Для стояків в однотрубної системі використовують трубу із зовнішнім діаметром 25 або 32 мм, для підведення до радіаторів — діаметр 20 мм. У разі двотрубної системи зверніть увагу на кількість опалювальних приладів. Якщо мається більше 8 радіаторів, діаметр труби 32 мм, в інших випадках — при підключенні окремих приладів — виберіть трубу діаметром 20 мм.

При двотрубної системі трубопровід прокладають по підлозі, а радіатори підключають зі стіни. Для того щоб розташувати труби, в чорновій підлозі роблять штроби (поглиблення для розташування труб подачі і обратки), відстань між ними — близько 20 см. Труби необхідно обшити утеплювачем. Якщо ви хочете отримати тепла підлога в місці проходження труби, на дно штроби укладіть листи утеплювача з відбиваючим ефектом. Далі труби треба змонтувати за допомогою зварювання.

Якщо у вашій квартирі однотрубна система, труби і стояки ховають в штробах стін. У зовнішніх стінах труби також треба утеплити.

В кінці монтажу систему треба перевірити на герметичність. Проведіть випробування системи під тиском, вище рекомендованого в 1,5 рази. При двотрубної системі починаємо з відкривання обратки — повітря тим самим підніметься наверх, звідки скидається за допомогою крана Маєвського. Далі варто підняти тиск за допомогою підключеного до системи насоса і перевірити, чи не тече труба в місці з’єднань. Якщо протягом 30 хвилин все в порядку, заливайте підлогу бетоном.

Комментарии закрыты.