Як зробити напівсуху стяжку підлоги

Одним з перших кроків при капітальному ремонті різних приміщень є стяжка підлоги: мокра, суха або напівсуха. Традиційна стяжка була зазвичай цементно — піщаної, але в даний час у неї є серйозні конкуренти. Це, наприклад напівсуха стяжка, яка робиться в кілька шарів: ізолююча плівка для захисту від руйнівного впливу вологи, утеплювач і листи гіпсокартону. Напівсуха стяжка являє собою вирівнювання підлоги із застосуванням напівсухого жорсткого цементно — піщаного розчину, міцність якого створюється за рахунок додавання в розчин поліпропіленової фібри або використання спеціальної металевої армуючої сітки. Цей різновид стяжки за термінами початку наступних робіт лежить між мокрою і сухою.


полусухая стяжка пола своими руками

Поліпропіленова фібра

В стягуванні такого роду води повинно бути зовсім небагато, тому потрібно не перестаратися з рідиною. При використанні протівоусадочной армуючої сітки знижується трещинообразование, а якщо невеликі тріщини і виникають, сітка зберігає монолітність матеріалу.

приготовление смеси для стяжки пола стіни і перегородки усередині приміщення ізолюють поліпропіленової стрічкою, причому верхній край стрічки розташовується над рівнем заливки. Так можна запобігти негативний вплив стиснення — розширення на стяжку.

Установка маяків

За допомогою особливої вирівнює рейки встановлюють маяки, які будуть використовуватися як напрямні, по яких здійснюється вирівнювання суміші на площині. Від маяків прямо залежить рівність стяжки після закінчення роботи. Маяки встановлюють паралельно, а відстань між ними повинна дозволити оперти на них рейку — правило. Маяки потрібно встановлювати так, щоб вони надійно фіксувалися в потрібному положенні і не змішувалися.

Бетонування підлоги

Далі слід заповнити рівномірно всю площу (в тому числі, і ту, де знаходяться маяки), розчином. Маяки після заливки залишаються в стягуванні. Поверхня в ході роботи вирівнюється за допомогою правила.

процесс бетонирования пола

Вирівнювання поверхні

Нарізка усадочних швів

Щоб у підлозі не з’явилися усадкові тріщини, слід нарізати спеціальні усадкові шви, які запобіжать поява в готовій поверхні глибоких розломів. Глибина цих швів повинна бути не менше, ніж третину глибини покладеного шару. Роблять ці шви також за допомогою згаданої рейки — правила.

Затирка швів

Сучасна напівсуха стяжка після укладки потребує особливого догляду. Для оптимального схоплювання на великій площі стяжку вкривають поліетиленом, створюючи оптимальний мікроклімат і виключають таким чином поява тріщин від нерівномірного висихання. Можна також акуратно поливати стяжку водою, але не залишати на поверхні шар рідини.

Через 12:00 стяжка вже витримує вагу дорослої людини, а через 96 годин можна вже укладати підлогове покриття. при цьому важливо протягом усього періоду схоплювання здійснювати контроль над станом стяжки — на поверхні не повинні з’являтися тріщини та інші дефекти, оскільки вони можуть спричинити за собою погіршення якості поверхні, піддаючи загрозі майбутнє підлогове покриття.

Сучасна напівсуха стяжка — один з найефективніших і оптимальних способів створення високоякісного підстави для підлогового покриття, будь то звичайна кахельна плитка або сучасні паркетна дошка або ламінат. Сама технологія стяжки цього виду досить проста, і виконати її може будь-яка людина, навіть без спеціальної освіти та досвіду.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*