Як зробити опалубку для фундаменту фото інструкція

Важливий етап при зведенні фундаменту — пристрій опалубки. Опалубка — це форма, в яку заливається бетон, вона встановлюється безпосередньо після підготовки майданчика і траншеї для фундаменту. Стаття розповість вам, як правильно зробити опалубку для фундаменту.

как сделать опалубку для фундамента

вони одночасно служать утеплювачем.

Опалубка з дощок (дащатая опалубка) для фундаменту

Для розбірний опалубки підходить обрізна дошка, можна другого сорту, або березова фанера. Товщина матеріалу — від 10 мм. Каркас щитів збирають з бруска 40х60 мм. Схили, хомути і стяжки можна виконувати з будь-яких підручних матеріалів, зазвичай для цієї мети використовують залишки дощок або бруска. Головне — забезпечити достатню міцність і якісно закріпити їх.

Внутрішня поверхня опалубки з неструганих дошки буде недостатньо гладкої, але якщо ви плануєте утеплення фундаменту або його зовнішню обробку, ця обставина піде швидше на користь — штукатурний розчин і клей значно краще лягають на злегка шорстку поверхню.

Технологія виконання опалубки з дощок або фанери

Готують матеріал для щитів. Бруски нарізають на однакові відрізки, на півметра довше висоти фундаменту. Одну сторону брусків затачивают — з їх допомогою щити забивають в грунт. Дошки або фанеру також нарізають за розміром щитів. Дошки ретельно підганяють, щоб не залишати щілин. Товщину матеріалу вибирають залежно від розміру фундаменту і, відповідно, товщі бетону, яка буде тиснути на опалубку. У більшості випадків достатньо дощок товщиною 24-36 мм.

подготовка досок для возведения опалубки

Кріплення опалубки

При виконанні фундаменту з розширенням в нижній частині щити упирають в опорну дошку, при цьому немає необхідності встромляти їх в грунт, і брусок обрізають по ширині щита. Розмічають ділянку, натягуючи капронову мотузку між вбитими в грунт брусками. По розмітці копають траншею необхідної глибини, виконують піщано — гравійну підсипку. Встановлюють опорну дошку при необхідності, а після неї — щити, закріплюючи їх до дошки чи вбиваючи загостреною частиною в землю. При цьому використовують схил і рівень, домагаючись максимально рівного становища щитів. Між собою щити скріплюють з помощьюотрезков дошки, прибиваючи їх із зовнішнього боку до брусків щитів. Сторони опалубки скріплюють хомутами — П — образними конструкціями з бруска або дощок, що не дозволяють сторонам опалубки розходитися при заливці бетона. Угли додатково скріплюють дошками, закріплюючи їх на саморізи.

крепление щитов опалубки между собой

Для додаткової стійкості опалубку закріплюють розпірками

Дно і стінки опалубки з дощок вистилають щільною поліетиленовою плівкою, щоб уникнути просочування розчину і передчасного випаровування цементного молочка. Встановлюють арматуру. Вирівнюють поверхню, накривають плівкою і витримують до схоплювання бетону.

дно и стены опалубки закрывают полиэтиленовой пленкой

або заглибленого фундаменту. В цьому випадку підземну частину виконують незнімної з азбестоцементних труб або полістирольних листів, а надземну — знімною, з дощок або фанери.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*