Як зробити стелю з алюмінієвих панелей самостіно

У ванній найбільш практичним і естетичним вибором може стати стеля з алюмінієвих панелей. Його можна без проблем встановити самостійно.

І для першого варіанту установки (готові підвіси), і для другого (саморобний каркас) потрібно грунтовно підготуватися. Підготовка складатиметься з наступних кроків :

    виміру приміщення ; розрахунку, скільки буде потрібно самих панелей і вставок між ними, стельового плінтуса, світильників, матеріалів для каркаса ; підготовки стелі ; закупівлі необхідних матеріалів.

потолок из алюминиевых панелей

Підготовка стелі

Перед тим, як відправитися в будівельний магазин, потрібно також подумати про допоміжних будматеріалах, а також про інструмент, тобто про саморезах, ґрунтовці, шуруповерт, свердлі, рівні, рулетці, спеціальному будівельному ножі (ножицях по металу) для нарізки профілів і алюмінієвих панелей.

Етап 2 : підготовка стелі

Для початку потрібно видалити зі стелі старе декоративне покриття. Сильно намагатися не має сенсу — можна прибрати тільки те, що досить легко видаляється само. Якщо є глибокі шви або навіть дірки, їх необхідно заштукатурити. Тепер потрібно грунтовно проґрунтувати поверхню. Грунт повинен бути з підвищеною стійкістю до вологи і грибку — навіть при гарній вентиляції у ванній вони неминучі. Щоб згодом мати можливість підключити потрібну кількість світильників, потрібно вивести провід зі стіни і зробити розводку.

схема крепления реечного потолка

Установка каркаса і монтаж профілю

Заміряємо рівень, на якому буде встановлено наш стелю. Робимо на стінах позначки для зручності роботи. Не забуваємо, що вбудовані світильники мають певну глибину — це обов’язково потрібно врахувати. Нарізаємо алюмінієві панелі на потрібну довжину. Якщо приміщення має неправильну форму, то панелі потрібно пронумерувати. Не забуваємо відзначити ті місця (на лицьовій стороні панелей), де знаходитимуться світильники. Прорізи під лампи можна зробити відразу, але більшість фахівців рекомендує робити це після установки — так наші довгі смуги не втратять своєї жорсткості, відповідно, менша ймовірність появи заломів. По периметру приміщення, огинаючи труби та інші перешкоди, встановлюємо алюмінієвий (НЕ сталевий!)

П-подібний профіль (на схемі : пристінний куточок). Кріплення проводиться на дюбелі з попередніми просвердлюванням стіни свердлом або перфоратором. Тепер потрібно встановити перпендикулярні напрямні (на схемі : універсальні несучі шини), на яких мається спеціальне кріплення, на якому будуть защелкиваться наші алюмінієві панелі. Їх прийнято монтувати на відстані приблизно 1-1,5 метра, щоб панелі не прогиналися. Кріпляться ці шини на спеціальні « плаваючі » підвіси (на схемі : підвіс — зажим + спиця), щоб нівелювати можливі нерівності стелі. Крок між підвісами також повинен становити близько метра. Тепер можна кріпити самі алюмінієві рейки. Робити це потрібно так : спочатку закріплюємо панелі з одного боку стіни до середини, потім — з протилежного до середини. Це дозволить уникнути зазорів. Під час закріплення панелей встановлюємо світильники. Тепер можна закривати проміжки між панелями декоративними планками.

Висновок

потолок из алюминиевых панелей в ванной комнате - фото

Стеля з алюмінієвих панелей у ванній кімнаті — фото

Алюмінієві панельні або рейкові стелі у ванній кімнаті можна легко встановити своїми руками. Потрібно лише скористатися запропонованими порадами. Складний інструмент для цього не буде потрібно, але працювати краще удвох — поодинці впоратися буде складно.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*