Як зробити зварювальний інвертор самостіно

Періодично, частіше або рідше, в домашньому господарстві виникає необхідність у зварювальних роботах. Так що ідея зварювального інвертора, так сказати, виношувалася роками. Якщо будете чітко слідувати нашій інструкції, то виготовлення зварювального апарату забере у вас приблизно п’ять-шість годин. А от у випадку, якщо ви поняття не будете мати, про що взагалі мова, краще, звичайно ж, придбати собі готовий інвертор. На сьогоднішній день якісні пристрої в магазинах коштують від п’яти до десяти тисяч рублів.


сварочный инвертор своими руками

Для основи інвертора підійде трансформатор

Кількість витків на кожній з котушок відрізняється. Так, до електричної мережі підключається первинна обмотка, далі під впливом індукції у вторинній обмотці утворюється струм (до слова, напруга цього струму меншу, ніж у первинній обмотці, а ось ампераж істотно більший).

Другий етап : зменшуємо кількість витків

Зниження кількості витків необхідно з тієї причини, що в трансформаторі, витягнутою з печі СВЧ, що виникає напруга досягає дві тисячі вольт. На картинці, яка супроводжує даний етап, можна чітко побачити, як виглядає цей самий трансформатор, ми ж маємо намір трохи його вдосконалити. Отже, ми поставили перед собою дві мети :

Підвищити струм. Знизити напругу.

подготавливаем трансформатор

Корпус для зварювального інвертора

Потім ми кріпимо обидва трансформатора, вони повинні знаходитися один за одним, в такому випадку показник пониження сили струму складе як мінімум п’ятдесят ампер. Що робити далі? З’єднувати первинні та вторинні обмотки. Таким чином, первинні обмотки повинні розміщуватися строго паралельно, а от вторинні можна послідовно. В результаті ми отримуємо приблизно такі показники:

Приблизно шістдесят ампер під навантаженням. Близько тридцяти восьми вольт біля виходу.

Четвертий етап : дбаємо про систему охолодження

За обома боків корпусу нашого інвертора ми криє два вентилятори, що функціонують на витяжку і живляться від блоків живлення самого звичайного персонального комп’ютера. Крім того, ми повинні подбати і про вхідних отворах. Для цієї мети в днище коробки ми висвердлюємо кілька десятків наскрізних отворів, крізь які, власне, і буде надходити в пристрій повітря.

делаем отверстия для циркуляции воздуха в инверторе

Провід й електрод

Також подумайте про використання додаткового вентилятора для охолодження. Він повинен бути встановленим безпосередньо на корпусі пристрою.

До слова, інвертор набагато простіше в експлуатації, ніж трансформаторне пристрій. В першу чергу, це виражається в більш високій якості шва. Більш того, за допомогою саморобного зварювального інвертора ви зможете зварювати як чорний, так і кольоровий метал, а також заготовки з тонкого листа. Сподіваємося, якщо ви такий же досвідчений зварник, як і вмілий майстер на всі руки, то вам не будуть потрібні додаткові уроки.

Якщо будете чітко слідувати нашій інструкції, то ви за кілька годин виготовите зварювальний апарат своїми силами, використовуючи для цього тільки підручні матеріали. До слова, подібна конструкція обійдеться вам максимум в тисячу рублів, так що подумайте, чи варто купувати інвертор в магазині.

У якості висновку

Отже, ми з вами розглянули схему того, як можна зробити зварювальний інвертор своїми руками з підручних засобів. Як виявилося, будь-якого особливого устаткування або специфічних матеріалів для цього не було потрібно — достатньо тільки пари-трійки речей, які є вдома у кожного з нас, і прямих рук. Все інше лише справа техніки.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*