Яка арматура найкраще підходить для фундаменту

Шановні читачі Stroy — shkola. ru, доброго часу доби. У даній статті ми розберемо, яку арматуру використовувати для фундаменту, а також з’ясуємо різновиди арматури і яка арматура найкраще підходить для різних типів фундаменту і бетону.


какую арматуру использовать для фундамента

Армування фундаменту

Типи арматури для фундаментів

Металева арматура для створення силового каркаса бетонних фундаментів являє собою прути зі сталі. Найбільш поширеними є металеві прутки, що мають у перетині круглу форму. Для підвищення міцності поверхню металевого прутка забезпечується ребристою гвинтовою поверхнею. Крім того, останнім часом арматура для бетонних виливків може виготовлятися з міцного склопластику. Виробники вказують, що стеклопластіковая арматура може перевищувати щільність металевих прутів.

стеклопластиковая арматура - фото

В’язка арматури — фото

При з’єднанні прутів каркаса в кутових частинах фундаменту їх необхідно з’єднувати внахлест, з загинанням прутів, без їх простого перетину. Читайте статтю — як зв’язати арматуру для фундаменту

Арматура для стрічкового фундаменту

З усіх боків силовий каркас стрічкового фундаменту повинен бути оточений бетоном. Запобіжний шар повинен становити не менше 5 сантиметрів. Але не варто і сильно заглиблювати горизонтальний силовий пояс в бетонну виливок — адже він виконує роль металевої балки і оберігає бетонну виливок від пошкодження при її вигині.

У нижній частині бетонної стрічки відстань від силового пояса до зовнішнього краю виливка може становити 3 сантиметри.

Створюємо армирующий каркас в буронабивних палях

Для армування буронабивних паль використовується металевий ребристий пруток з перетин близько сантиметра. Для армування палі можна застосовувати від 2 до 4- х і більше вертикальних силових ліній. Кінцеве кількість вертикальних прутів в литві залежить від діаметра майбутньої палі.

схема армирования буронабивных свай

арміруем бетонний фундамент у вигляді монолітної плити

Для такого фундаменту використовується арматура з перерізом від 10 до 16 міліметрів. При вигляді зверху два горизонтальних силових армирующих пояса повинні утворювати клітини з розмірами 20 на 20 сантиметрів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*