З чого починається дах? Будівництво мауерлату

Мауерлат встановлюється на всі види дахів за винятком дахів рублених, брусових і каркасно-дерев’яних будинків, де в якості мауерлата використовується верхній брус, або верхній вінець колод.

Укладати мауерлат рекомендується врівень з внутрішньою поверхнею стіни будинку, використовуючи брус 150 * 150 мм або 150 * 100 мм. Зовні необхідно спорудити захисне загородження з цегляної кладки, а також спорудити гідроізоляцію для захисту деревини (два шари руберойду- достатня кількість).

З чого починається дах? Будівництво мауерлату

Прикріпити мауерлат до стін можна кількома способами:

 

1 спосіб: мауерлат кріпиться скобами до вмурованим в цегляну кладку дерев’яним брусів (див. фото);

 

З чого починається дах? Будівництво мауерлату

 

2 спосіб: при зведенні стін з пористих блоків (газосилікат, пінобетон тощо) під дахом закладається залізобетонний пояс, в який, безпосередньо при заливці, вкладаються різьбові шпильки

 

(діаметром 12-14 мм), під які в брусках мауерлату просверліваются отвори. Після установки брусів на шпильки вони притягуються до стіни гайками з шайбами. Установку шпильок потрібно робити через кожні 1,5-2 метри, не рідше.

 

З чого починається дах? Будівництво мауерлату

 

3 спосіб: схожий з другим способом, тільки в даному випадку при цегляній кладці стін в цілях економії можна замість шпильок вмурувати просту арматуру,

 

а гайки приварити зварюванням (до речі, закладати шпильки і арматуру необхідно на глибину в 3 ряди цеглин мінімум).

 

З чого починається дах? Будівництво мауерлату

 

4 спосіб: схожий на 3 спосіб, тільки замість арматури в товщу стіни монтується товста (4-5 мм) сталевий дріт

 

Так, щоб її кінці стирчали назовні, якій обв’язується встановлюваний мауерлат.

 

Використовуючи деякі будівельні хитрощі, можна вагомо скоротити витрати на спорудження мауерлата, не втрачаючи при цьому в якості установки. В якості мауерлата можна використовувати обрізні дошки 150 * 50 мм. Перший ряд дощок кріпиться до стін анкерними гвинтами довжиною 20-25 см (отвори під гвинти в стінах робляться перфоратором, а в самому мауерлат- свердлом).

Другий ряд дощок кріпиться до першого звичайними цвяхами довжиною 100 мм. На стику і в кутах дощок здійснюється перев’язка. Такий спосіб споруди мауерлату дозволяє, по-перше економити сили (дошки піднімати на висоту легше, ніж бруси), по-друге заощаджує витрати матеріалів.

Трапляється й так, що будівництво стін здійснювалося однією будівельною компанією, а зведенням даху займається інша; в таких випадках доводиться ставити мауерлат, як доведеться.

У висновку хотілося б відзначити, що чим надійніше встановлений мауерлат, тим менше ймовірність того, що в негоду Вашого дому зірве дах. Тому краще витратити трохи більше часу і встановити його на століття, чим надалі витрачатися на ремонтні роботи.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*