Засміття каналізації що робити

Каналізаційна система у вашій квартирі або будинку призначена для видалення стоків. Однак через неправильну експлуатації і порушення режиму її використання в ній можуть виникати несправності. Найпоширенішою несправністю каналізації є її засмічення, тобто порушення нормального перебігу стічних вод. Що робити? В дійсно серйозних випадках вам не уникнути виклику фахівця — сантехніка, проте в переважній більшості випадків усунути засмічення в каналізації можна самостійно, з використанням елементарних підручних інструментів.


засор канализации что делать

Засміття каналізації що робити

Причини виникнення засмічення в каналізації

Для того, щоб якісно усунути несправність каналізаційної системи перш за все необхідно знати, як вона функціонує і через що можуть виникати засори.

Основними елементами системи відводу стічних вод є каналізаційні трубопроводи, які з’єднують санітарно — технічні пристрої з магістральним стояком (в багатоквартирному будинку) або з системою збору та очистки каналізаційних стоків (в приватному домоволодінні). Ця система труб не представляє собою рівну лінії, а включає в себе повороти і з’єднувальні елементи, на яких нормальний рух стічних вод сповільнюється.

засор унитаза - фото

Засміття унітазу — фото

У міру служби каналізаційні труби, особливо виготовлені з чавуну обростають на внутрішніх поверхнях корозійних нальотом, який гальмує нормальний перебіг води і накопичується на собі зважений в стічній воді сміття. День за днем, такої невеликої наріс може перетворитися на повноцінний засор.

серьезный засор в канализационных трубах - фото

Серйозний засмічення в каналізаційних трубах — фото

Врахуйте, що при самостійному проектуванні каналізаційної системи необхідно розрахувати її конфігурацію так, щоб до найбільш вразливих місцях стічних трубопроводів мався більш-менш вільний доступ. Так, зокрема при монтажі зовнішньої каналізаційної системи в приватних домоволодіннях необхідно передбачити будівництво інспекційних люків або колодязів у всіх місцях, де вулична труба робить різкий поворот.

У разі наявності в потоці стічної води якої-небудь крупного елементу, наприклад, випадково кинутої в унітаз ганчірки цей елемент може зачепитися за нерівності внутрішньої поверхні каналізації. Через нетривалий час він обростає дрібнішими частинками і перекриває нормальний перебіг стоку.

чугунные трубы более всего подвержены засору

Чавунні труби найбільше схильні засмічення

Крім того, засмічення в каналізації може статися і після потрапляння в труб речовин, які змінюють свої властивості під впливом холодної температури стоків. Класичний приклад — це холодний жир з кухонної раковини або з посудомийної машини. При контакті з холодними стоками він застигає, утворюючи нарости на внутрішній поверхні труб. Поступово такий наріст може повністю перекрити перетин каналізації.

Основні методи усунення засмічення в каналізації

Основні причини виникнення засмічень в каналізаційних системах диктують і найбільш популярні способи усунення таких несправностей :

    Ревізія і перебудова каналізаційної системи. Як вкрай кардинальне рішення її можна порекомендувати при частих засорах на старих трубопроводах. Механічне усунення засмічення — застосовується при формування вогнища засмічення із якого-небудь твердого предмета. Хімічна чистка каналізаційних труб — використовується при утворенні на внутрішніх поверхнях трубнаслоеній, які можуть бути зруйновані агресивними розчинами.

Але пам’ятайте, що вам не доведеться вивчати жоден із способів очистки каналізаційної системи, якщо ви будете правильно нею користуватися : не кидати в неї великі речі і не зливати в неї рідини, здатні влаштувати затор.

Перевіряємо і чистимо сифони

Першим бар’єром на шляху різноманітних засоряющих предметах в ваших сантехнічних пристроях є сифон. Він являє собою пристрій, який виконує дві функції:

    Створює водяній заслін, який перешкоджає проникненню неприємних запахів від каналізаційних стоків у житлові приміщення. Водяний затвор постійно оновлює, нова порція води надходить в нього після кожного використання сантехніки. Також сифон має своєрідну пастку, яка затримує важкі дрібні частинки, не дозволяючи їм проникати в каналізаційну трубу.

Якщо ви виявили, що у вашій раковині або ванній застоюється вода — то на початковому етапі необхідно перевірити пропускну здатність сифона. Це пристрій дуже просто знімається і розбирається — всі його складові частини фіксуються один з одним на різьбових з’єднаннях. При розбиранні сифона з нього може вилитися деяка кількість води — так що не забудьте поставити під нього тазик або на худий кінець покласти ганчірку.

1 шаг - проверяем сифон на наличие засора

1 крок — перевіряємо сифон на наявність засмічення

Після розбирання сифона ви відразу зможете визначити — чи є в ньому засмічення, що перешкоджають проходженню стічних вод. Видаліть сторонні предмети і промийте сифон у відрі з водою або під проточною струменем, потім зберіть всі пристрій в зворотному порядку.

Проводимо хімічну очистку каналізаційного стоку

Наступним типом засмічень, порядок усунення якого ми розберемо є утворення нашарувань на внутрішній поверхні труб, які можуть видалятися із застосуванням агресивних рідин.

химические средства для прочистки канализации от засора

Хімічні засоби для прочищення каналізації від засмічення

У господарських магазинах продається широкий асортимент таких розчинів або порошків, але перш ніж вилити якусь пекельну суміш в вашу каналізацію — почніть з найпростішого розчинника — з гарячої води.

Багато ділянок каналізаційної системи можуть забиватися жировими нашаруваннями, які елементарно розчиняються під дією гарячої води. Але при застосуванні такого способу пам’ятаєте, що деякі типи сантехнічний пристроїв дуже чутливі до впливу окропу — вони від них можуть просто розколотися. Щоб запобігти такій неприємність — спочатку нагрійте обладнання, виливши на неї не окріп, а просто гарячу воду. До речі, нагрів засмічених ділянок каналізаційних трубопроводів теж може стати хорошим способом позбутися від засмічення. Але не переборщіть — пластикові каналізаційні труби, які широко використовуються в сучасних системах — можуть плавитися під впливом великої температури.

Після гарячої води наступним у рейтингу « вбивчості » по відношенню до засмічення йде звичайний розчин соди. Змішайте півпачки соди з відром води і вилийте цю суміш в пристрій, який погано пропускає воду. Лужний розчин може впливати на засмічені ділянки та зняти перешкоди.

Ну і нарешті. На останньому етапі можна використовувати покупні промислові засоби. При їх покупці обов’язково вивчіть їх склад і рекомендації щодо застосування. В іншому випадку, приготований розчин може не тільки розчинить перешкоду для стічних вод, а й порушити герметичність з’єднань каналізаційних трубопроводів.

Усуваємо засори механічним способом

Який б не був агресивним хімічний розчин — деякі причини засмічення в каналізації їм ніяк не прибираються. Було помилкою думати, що розчин соди усуне статеву ганчірку, по недбалості спущену в ваш унітаз. І тут нам на допомогу прийдуть механічні способи усунення засмічень.

процесс устранения засора механическим способом

Процес усунення засмічення механічним способом

Почнемо з найпростішого інструменту, який напевно мається на кожному будинку — вантуза. Це досить просте влаштуванні — гумова півсфера на ручці. Принцип її дії заснований на передачі тиску на воду. Вода, як відомо — несжимаема, і якщо ритмічними поштовхами чинити тиск на воду, застояну в раковині або в унітазі — воно передасться через товщу воду аж до місця засмічення і проштовхне його причину далі, аж до магістрального стояка або попросту зруйнує його.

Використання вантуза може ускладниться тим, що по дорозі до місця засмічення буде присутній відгалуження каналізаційної системи. В результаті ви будете тиснути на воду в раковині, а вона буде вихлюпуватися в сусідній ванній. В цьому випадку нам на допомогу прийде сантехнічний трос.

Сантехнічний трос теж не є вершиною технологій та інновацій. Це звичайний відрізок металевого троса, на одному кінці якого прикріплена Г-подібна ручка, а на іншому кріпиться гострий наконечник або спиралевидная насадка. Така насадка дозволяє використовувати сантехнічний трос не тільки як таран, прошибають засори, але і як гачок, яким можна дістати з глибини каналізації застряглий предмет. Це дуже зручно, тому що в ряді випадків проштовхувати застряглу причину засмічення до магістральної каналізації просто не можна.

прочистка канализации с помощью сантехнического троса

Прочищення каналізації за допомогою сантехнічного троса

Користуватися сантехнічним тросом досить просто. Бажано вставляти його в ділянку каналізації, наступний вже після сифона. Після розміщення наконечника в трубі однією рукою проштовхуйте трос, а інший обертайте Г-подібну ручку. Трос буде укручуватися в трубу, повторюючи всі її вигини, поки не упреться в причину засмічення. Після цього, або Зруйнуйте утворену перепону, або витягнете причину засмічення з труби.

Також прочистити каналізацію можна пробивним пристроєм, який представляє собою дещо видозмінений вантуз. У його пристрої немає півсфери, а на рукоятку насаджується шматок щільної плоскої гуми. Такий пристрій поміщається безпосередньо в трубу і створює тиск, зраджуючи його на що знаходиться в трубі воду.

Як бачите, усунути засмічення в каналізаційній системі досить просто. Для цього можна скористатися підручними або широко поширеними матеріалами, які можна знайти буквально в будь-якому будинку.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*