Зводимо стіни з цегли

Коли мова йде про будівництво грунтовного, красивого, міцного і довговічного будинку, більшість фахівців будівельної сфери сходяться на думці, що такий будинок може вийти тільки при використанні цегли в якості матеріалу для зведення стін. Цегляні стіни, порівняно скаркасно-щитовими, дерев’яними і газобетонними, є найдорожчими, і тому такий практичний матеріал влетить Вам «в копієчку».

 

Зводимо стіни з цегли

 

Монтаж цегляних стін повинен здійснюватися тільки професійним каменярем з досвідом подібної роботи. Недосвідчений новачок, навіть перерву купу літературних джерел і ознайомившись зі всілякими схемами по кладці цегли, не зможе просто взяти кельму і відразу звести рівних, красивих і акуратних стін будинку. Для того, щоб навчитися грамотної кладці цегли, потрібно бачити процес в дії, так як про багатьох важливих тонкощах виконання кладки література замовчує.

 

Існує кілька основних видів цегляної кладки:

 

1) Суцільна кладка із звичайного повнотілої цегли.

 

Зводимо стіни з цегли

 

Для середньої смуги Російської Федерації товщина зовнішніх стін при такому вигляді кладки складає 64 см (тобто 2,5 цегли). Використання цього виду кладки не вигідно економічно; крім того, стіна з суцільної цегли навіть в 64 см за своїми теплозберігаючими здібностям не задовольняє СНіПам.

 

Рекомендується використання подібної кладки при будівництві внутрішніх несучих перегородок (шириною не менше 25 см) і зведенні вузьких (до 70 см) простінок зовнішніх несучих стін

 

2) Суцільна кладка з порожнистої (ефективного) цегли.

 

Зводимо стіни з цегли

 

Товщина зовнішніх стін при використанні такої цегли зменшується до 51 см (тобто 2 цегли). Стіни при цьому стають більш теплими, але витрати на матеріали і витрата самої цегли і раніше дуже великий.

 

3) Кладка з повнотілої або ефективного цегли з повітряним прошарком.

 

Зводимо стіни з цегли

 

Стандартна ширина повітряного прошарку- 5-6 см. Наявність прошарку робить стіну ще більш теплою. Для ще більш ефективного утеплення найчастіше прошарок заповнюють утеплювачем (для цього добре підійде, наприклад, мінеральна вата). Товщина стін при такому варіанті кладки- 51 см (2 цегли).

 

4) Полегшена колодцевая кладка.

 

Товщина стін- 51 см (2 цегли). Через кожні 3 цегли по довжині влаштовують поперечні стінки. Як засипки може бути використаний керамзит, шлак, легкий бетон або інший матеріал. Не рекомендується використовувати в якості засипки пінопластову крихту: з часом вона перетворюється на пил.

 

Зводимо стіни з цегли

 

колодцевая кладку зазвичай завершують трьома-чотирма рядами проармувати суцільної кладки.

 

5) Полегшена кладка з горизонтальними тичковими перев’язками.

 

Зводимо стіни з цегли

 

Товщина стін- 2 цегли (51 см). Наповнювач зазвичай використовується такий же, як і при полегшеної колодцевой кладці.

 

Хотілося б відзначити, що 5-ий та 6-ий способи клаки цегли дозволяють зменшити витрату матеріалу (КРІПІЧ) і звести більш енергоефективні стіни.

 

6) Полегшена тришарова кладка з плитним утеплювачем.

 

Зводимо стіни з цегли

 

Така стіна складається з основної несучої кладки (для повнотілої цегли- шириною 38 см; для пустотного ефективного цегли- 25 см), шару утеплювача (добре підійде для цих цілей мінеральна вата) шириною 5-10 см і облицювальної кладки в півцеглини. Несуча і облицювальна кладки зв’язуються між собою металевими зв’язками (дріт, кладочна сітка і т. п.). Теплосберегающая здатність таких стін при правильному спорудженні кладки вище, ніж у решти п’яти варіантів.

 

Ідеальним, хоча не найлегшим, буде варіант спорудити в такій стіні між облицювальної кладкою і утеплювачем вентильований зазор шириною в 2-3 см.

 

Якщо в якості утеплювача використовується пінопласт, то необхідно пропенівать всі стики монтажною піною.

 

Є ряд рекомендацій і вимог, дотримуючись яких Ви зможете спорудити відмінну цегляну кладку:

 

— Для кладки цоколя (нижніх поруч) краще використовувати не силікатна цегла, а червоний глиняний;

 

— Вентиляційні канали, димоходи й стіни вологих приміщень краще викладати з червоної цегли;

 

— На висоті 20 см від рівня вимощення і по завершенню цоколя на висоті 0,5 метра від вимощення необхідно прокладати подвійний шар гідроізоляції (наприклад, руберойду);

 

— Приблизно через кожні п’ять рядів слід армувати стіни кладочної мережами (для збільшення міцності);

 

— Якщо зовнішня чи внутрішня поверхня стіни буде штукатуритися, то краще класти пустошовку (тобто не забивати шви повністю- тоді штукатурка буде краще триматися);

 

— Важливо стежити за горизонтальністю периметра кладки;

 

— Плити перекриттів повинні спиратися тільки на тичковий ряд;

 

— Для того, щоб не монтувати зовнішні укоси на віконних прорізах, їх краще зробити з чвертю;

 

— Використовуваний утеплювач завжди повинен залишатися сухим;

 

— Якщо металеві куточки використовуються як перемички, то їх варто попередньо пофарбувати.

 

У кінці статті наводиться посилання на невелике відео посібник про будівництво будинку з цегли:

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*